Перейти до основного вмісту
Алгоритм Google Panda

Панда - це один із алгоритмів ранжирування пошукової системи Google, який уперше був випущений у лютому 2011 року. Розробка алгоритму була спрямована на боротьбу з неякісними сайтами та поверненням до ТОП якісніших сайтів. Назва “Панда” походить від прізвища одного з інженерів компанії Google Навніта Панда, котрий розробив технологію алгоритму.

Випуск "Панди" призвів до сплеску підняття у видачі новинних сайтів та сайтів соціальних мереж, і навпаки зниження позицій для сайтів, що містять велику кількість реклами. Зміна далася взнаки на видачі майже 12% усіх результатів пошуку. Але алгоритм виявився недоопрацьованим, що призвело до таких помилок, коли сайти з оригінальним контентом виявилися нижчими у видачі, ніж сайти копіпастери.

Тематичні форуми, у тому числі і форум Google веб-майстрів, просто переповнився скаргами від сайтів першоджерел про право отримати більш високі позиції, ніж сайти з оригінальним контентом.

Оновлення алгоритму

Google Панді довелося зазнати змін і вже за кілька місяців було випущено ще кілька оновлень. Протягом перших двох років роботи Google панди оновлення алгоритму виходили приблизно раз на місяць, але в березні 2013 року представники Google заявили, що майбутні оновлення будуть інтегровані в сам алгоритм і, отже, оновлення будуть менш помітними і постійними.

Фактори ранжування

Гугл Панда-це алгоритм, який спрямований на зниження результатів видачі сайтів або окремих сторінок з вмістом низької якості.

Жодних відомостей про алгоритми роботи фільтра "Панда", а також про методи виходу з-під нього, Google не поширюється. Але через деякий час представники Google виклали список основних факторів, що призводять до накладання фільтра, серед яких:

  • велика кількість реклами. Реклама на сайтах має доповнювати контент, а не замінювати його;
  • високий відсоток відмов;
  • дуже короткі тексти
  • дублюючий контент (дублікати сторінок сайту)
  • погані вихідні посилання;
  • погані вхідні посилання.
  • копійований не унікальний контент

Метт Каттс, голова відділу боротьби з веб-спамом у Google, попереджає при цьому, що якщо ви робите рерайтинг контенту, то робити це потрібно на дуже високій якості та додавати "додаткову цінність" до вже існуючої інформації. Просто рерайтинг від Панди не врятує, так нічого нового в інтернет ви не привносите.

Важливо! Google Panda впливає на ранжування всього сайту або конкретного розділу, а не на окремі сторінки.

Ну і наприкінці миле відео, яке коротко показує методи роботи алгоритму:

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.