Перейти до основного вмісту
Google's helpful content update

18 серпня на офіційному блозі Google з'явився анонс та пояснення очікуваного наприкінці Серпня\початку Вересня оновлення алгоритму під назвою Google's helpful content update. То що то таке, та як це оновлення вплине на пошук?

Зосередьтеся на контенті для людей

Мета цього оновлення алгоритму — допомогти пошукачам знайти «високоякісний контент». Google хоче давати фору кращому і кориснішому контенту, який був написаний для людей і допомагає користувачам з їх інтентом, а не розрахований насамперед на вплив на пошукові результати (так звані SEO тексти)

Щоб зрозуміти який контент буде вважатися корисним із новим оновленням, Google радить дотримуватись давніх порад і вказівок щодо створення вмісту для людей, а не для пошукових систем. Творці контенту, орієнтовані на людей, повинні насамперед зосереджуються на створенні задовільного вмісту, а також використовують найкращі практики SEO, щоб принести пошуковцям додаткову цінність.

:Щоб переконатися що Ви створюєте корисний вміст, скористуйтеся опитувальником нижче, і якщо ваші відповіді ТАК, то скоріше за все ви на правильному шляху.

 1. Чи є у вас існуюча або цільова аудиторія для вашого бізнесу чи сайту, яка вважала б вміст корисним, якби вони звернулися безпосередньо до вас?
 2. Чи ваш вміст чітко демонструє досвід і глибину знань з перших рук (наприклад, досвід, отриманий після фактичного використання продукту чи послуги чи відвідування місця)?
 3. Чи має ваш сайт основну мету чи фокус?
 4. Після прочитання вашого вмісту хтось залишиться з відчуттям, що він достатньо дізнався про тему, щоб допомогти досягти своєї мети?
 5. Чи хтось, читаючи ваш вміст, залишиться з відчуттям, що він отримав задоволення?
 6. Чи пам’ятаєте ви наші вказівки щодо основних оновлень і оглядів продуктів?

А коли мова заходить про те, щоб уникнути SEO текстів в пошукових системах, Google поставив такі запитання:

 1. Чи призначений контент переважно для залучення переходів із пошукових систем, а не для людей?
 2. Чи створюєте ви багато контенту на різні теми в надії, що якийсь із них матиме хороші результати в результатах пошуку?
 3. Ви використовуєте широку автоматизацію для створення контенту на багато тем?
 4. Ви здебільшого узагальнюєте те, що мають сказати інші, не додаючи особливої ​​цінності?
 5. Ви пишете про речі просто тому, що вони здаються популярними, а не тому, що інакше ви б писали про них для вашої наявної аудиторії?
 6. Чи викликає у читачів відчуття, що ваш вміст потребує повторного пошуку, щоб отримати кращу інформацію з інших джерел?
 7. Ви пишете з певною кількістю слів, тому що чули або читали, що Google має бажану кількість слів? (Ні, ми не робимо).
 8. Ви вирішили зайнятися певною нішевою тематикою, не маючи реальних знань, а головним чином тому, що думали, що отримаєте пошуковий трафік?
 9. Чи обіцяє ваш вміст відповідь на запитання, на яке насправді немає відповіді, наприклад, припускаючи наявність дати випуску продукту, фільму чи телешоу, хоча вона не підтверджена?

На які типи контенту вплине оновлення Google's helpful content?

Хоча алгоритм не націлений на будь-яку конкретну нішу, Google каже, що ці типи вмісту можуть постраждати найбільше:

 1. Онлайн навчальні матеріали.
 2. Мистецтво та розваги.
 3. Шопінг.
 4. Все що пов'язане з технікою.

Це тому, що контент, написаний у цих областях, історично писався більше для пошукових систем, ніж для людей.

Так, Barry Schwartz попросив Google надати конкретний приклад пошуку, де оновлення корисного вмісту мало б вплив, на що отримав приблизно таку відповідь:

Якщо ви шукаєте інформацію про новий фільм, ви, можливо, раніше стикалися зі статтями, які зібрали рецензії з інших сайтів, не додаючи точки зору, крім того, що доступно в інших місцях в Інтернеті. Це не дуже корисно, якщо ви очікуєте прочитати щось нове. Завдяки цьому оновленню ви побачите більше результатів з унікальною інформацією, тому ви, швидше за все, прочитаєте щось, чого раніше не бачили

Відповідального за зв’язок із пошуковою системою Google Денні Саллівана в Twitter попросили детальніше розповісти про те, що Google має на увазі під «онлайн-навчанням». Відповідь Саллівана:

Загалом підручники, речі, призначені для навчання будь чому, а не зовсім формальні курси. Але знову ж таки, він не зосереджений на якійсь конкретній області. Це лише один приклад, коли ми бачимо значне покращення, але є й інші, і будь-який запит про будь-яку річ може стати в нагоді.

Як, де, та коли буде працювати оновлення алгоритму?

Оновлення почнеться наступного тижня про що буде оповіщено додатково на офіціальній сторінці Google ranking updates page, Процес займе кілька тижнів та поки що буде орієнтовано тільки на англомовний сегмент пошуку, але потім поступово буде впроваджуватися і на інші мови.

Це оновлення представляє новий сигнал який впливатиме на весь сайт, а не на конкретну сторінку який Google розглядає серед багатьох інших сигналів для рейтингу веб-сторінок.

За словами Google, цей алгоритм працюватиме автоматично. Оцінки або класифікатори постійно оновлюватимуться.

Але якщо сайт постраждає від Google's helpful content update, відновлення сайту може зайняти кілька місяців.

З часом сайт повинен довести, що він більше не публікує вміст лише з метою отримання рейтингу в пошукових системах, першої роботи над вмістом у пошуковій системі, а для цього потрібен час.

Тож, схоже, буде якийсь період очікування – можливо, період перевірки – який сайти повинні пройти, щоб показати алгоритмам Google, що сайт надає корисний вміст насамперед для людей.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.