Перейти до основного вмісту
Відмінності просування сайту в Google та Яндекс

Тема відмінності просування сайтів у пошукових системах Google від Яндекса вже тривалий час не втрачає своєї актуальності, і одна з причин у тому, що на SEO блогах, форумах і т.д. немає структурованої чіткої відповіді це питання. Якщо подивитися що ми маємо по даному запиту у видачі, то виявимо всього пару слушних статей, ось я і вирішив зібрати всі відомі факти з цього питання і структурувати ці відмінності у вигляді зручної порівняльної таблиці.

Звичайно ж у таблиці не будуть перераховані всі відмінності просування в Яндекс від Google, а лише ті, що достовірно відомі з тих чи інших джерел та особистого досвіду.

Таблиця відмінностей просування сайтів в Яндексі від Google
Фактор Яндекс Google
Регіональність Важливий фактор ранжування. Визначається на підставі встановленої регіональності в Я.Каталозі, вебмайстрі, а також додавання в "адреси та організації". Регіональність дуже чітко прописана і має бути позначена для кожного комерційного сайту з урахуванням його міста. У видачі рідко можна побачити відповідь на комерційний запит з іншого міста. Немає такої суворої деталізації регіонів. Сайт можна віднести лише до регіону "Країна" в панелі вебмастер та Google My Business. В іншому Google визначає регіональність автоматично на підставі непрямих, і явних ознак регіональності сайту таких як: доменна зона, IP сервера, наявність слів топонімів . У видачі на комерційний запит часто можна зустріти сайти з інших регіонів.
Посилання У Яндексі роль посилань, особливо за інформаційними тематиками вже не така значуща. Ефект від появи зворотних посилань можливий лише через тривалий час після посилальних та інших апдейтів (від кількох місяців) У Google посилання досі відіграють важливу роль у просуванні. Ефект від появи зворотних посилань на сайт видно вже за кілька днів/тижнів.
Довжина тайтл У Яндексі відображається не більше 15 слів у тайтлі Google показує до 70 символів у тайтлі
Слова, що враховуються з тайтл Яндекс враховує лише перші 15 слів у тезі title під час пошуку. За словами, що знаходяться за 15-ма першими, Яндекс документи не знаходить У Google враховуються лише перші 12 слів у тезі title але додає весь тайтл у контент сторінки
Правила H1 Яндекс не дуже добре ставиться до сайтів з більш ніж одним H1 заголовком у межах однієї сторінки Гуглу однаково скільки у вас H1 на сторінці, головне, щоб це не виглядало як спам
ALT зображень Під час рангу в пошуку Яндекс не враховує цей тег. У пошуку за картинками тег Alt враховується При ранжуванні в пошуку Google враховує тег Alt картинок
Мікророзмітка Не має підтримки стільки форматів як Google, але має свої типи більше для комерційних запитів (сніпети для авто продажу, нерухомості, і.т.д.) Гугл використовує більше форматів для покращення сніпетів, включаючи рейтинги, авторство, сніпети за категоріями (кіно, рецепти тощо)
Боротьба з SEO посиланнями Алгоритм "Мінусінкс". Для виведення сайту з-під фільтра немає спеціальних сервісів та інструментів від Яндекс. Виведення з-під фільтра займає від двох місяців і більше. Алгоритм "Пінгвін". Є інструмент "Disavow Tools" для скасування поганих посилань. Вийти з-під фільтра можна за кілька тижнів.
Частота оновлення контенту Яндекс любить старі унікальні тексти, частота оновлення контенту на сайті не така значуща. Для Google часте оновлення контенту вагомий фактор при оцінці сайту
Поведінкові фактори Поведінкові фактори для Яндекса є чи не вирішальним фактором ранжування Поведінкові важливі, але їх значення набагато нижче, ніж в Яндексі
Сніпети Формує більше з самого тексту, ніж з meta description Формує більше тега meta description, ніж з тексту
Фільтри Фільтрів в Яндексі куди більше, і виводити сайти з-під них доводиться від двох місяців до року. У Гугл основні фільтри це Панда та Пінгвін. Вивести сайт при виправленні причини попадання під фільтр не так складно, і можна позбутися термінів у пару тижнів.
Індексація Яндекс може індексувати сайт та сторінки по кілька тижнів, а іноді й місяців Індексація відбувається за кілька днів. Також завдяки інструментам на панелі вебмайстра сторінку в індекс можна "загнати" миттєво.
Швидкість розкрутки сайту У силу нечастих апдейтів сайти розкручуються набагато довше і терміни становлять від 2-3 місяців до року. У зв'язку з частими апдейтами та практично миттєвої індексації сторінок розкрутка сайту в Google можлива за набагато короткі терміни, ніж в Яндекс.
Збереження тексту Яндекс любить тексти з щільністю ключових слів не більше 5-7% Google нормально ставиться до текстів, навіть якщо щільність ключів перевищує поріг у 7%, і може сягати 10%.
Кількість факторів ранжування Яндекс використовує близько 800 факторів при оцінці якості сайту та відповідності до пошукового запиту. Гугл під час ранжування використовує близько 200 факторів.

Сергій Кокшаров про відмінності просування в Яндекс та Google:

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.