Перейти до основного вмісту
Алгоритм Google Penguin

Гугл Пінгвін - це кодове ім'я для алгоритму пошукової системи Google, про запуск якого вперше було оголошено 24 квітня 2012 року. Алгоритм спрямований на зниження позицій у пошуковій видачі веб-сайтів, що порушують правила Google та використовують чорні методи SEO просування, які дозволяють штучно маніпулювати пошуковою видачею.

Найчастіше під фільтр "Пінгвін" потрапляють сайти, викриті у нарощуванні посилальної маси SEO посиланнями, які зазвичай купуються через автоматичні біржі посилань. Але фільтр Пінгвін може "зафільтрувати" ваш сайт навіть якщо ви не займаєтеся покупкою посилань. Таке може статися, коли серед зворотних посилань на сайт більше неякісних, ніж якісних посилань.

До неякісних посилань в даному випадку можна віднести посилання з комерційним анкором та прямими входженнями ключових фраз, посилання з не тематичних ресурсів та статей, які не несуть жодної користі для користувача, посилання з неякісних сайтів тощо.

Оновлення алгоритму

За оцінками компанії Google, запуск фільтра Пінгвін торкнувся приблизно 3.1% пошукових запитів англійською мовою, близько 3% запитів іншими мовами. 25 травня 2012 року Google представив ще одне оновлення пінгвіна, і назвали його "Пінгвін 1.1". Це оновлення, за словами Метта Каттса, глави по боротьбі з веб-спамом компанії Google, мало вплинути менш ніж на одну десяту відсотка запитів англійською мовою.

У січні 2012 року вийшло ще одне оновлення алгоритму, який був орієнтований на зниження у видачі сайтів,  які використовують занадто багато реклами, або занадто мало вмісту у верхній частині сторінки. Пінгвін 3 був випущений 5 жовтня 2012 року і торкнувся 0.3% запитів. Пінгвін 5 (АККА Пінгвін 2.1) був випущений 4 жовтня 2013 року і торкнувся близько 1% запитів, і був останнім оновленням алгоритму.

7 Квітня 2015, Джон Мюллер повідомив, що як Пінгвін, так і Панда "в даний час не оновлюють дані регулярно", і що оновлення алгоритмів у ручну скоро зовсім витісняться за допомогою машинного навчання та автооновлення.

Підтверджені оновлення Penguin

  • Пінгвін 1 24 квітня 2012 р. (вплинув на близько 3,1% запитів)
  • Пінгвін 2 26 травня 2012 р. (вплив менше ніж 0,1%)
  • Pinguin 3 5 жовтня 2012 р. (вплинув на близько 0,3% запитів)
  • Penguin 4 (також відомий як Penguin 2.0) 22 травня 2013 р. (впливає на 2,3% запитів)
  • Penguin 5 (також відомий як Penguin 2.1) 4 жовтня 2013 року (впливає на близько 1% запитів)
  • Penguin 6 (також відомий як Penguin 3.0) 17 жовтня 2014 р. (впливає менше ніж на 1% запитів англійською мовою). 1 грудня 2014 р. Google підтвердив, що оновлення все ще виходило, і веб-майстри продовжували повідомляти про значні коливання.
  • Penguin 7 (також відомий як Penguin 4.0) 23 вересня 2016 р.

Вихід з-під фільтра Пінгвін

У січні 2015 року Джон Мюллер сказав, що вийти з-під фільтра Пінгвіна достатньо нарощуванням якісної посилальної маси, та видаленням поганих та SEO посилань. Видалення поганих посилань рекомендується робити вручну або за допомогою інструмента Google Disawov tools. Після видалення неякісних посилань необхідно подати запит на повторну перевірку сайту. Після виконаних рекомендацій, і при підтвердженні від Google, що порушень на сайті більше немає, зняття накладених заходів відбудеться протягом декількох тижнів.

Мюллер підкреслив, що алгоритм враховує процентне співвідношення якісних посилань проти поганих, тому нарощуючи більше хороших посилань чаша алгоритму може схилитися на вашу користь, яка призведе до виведення сайту з-під санкцій.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.