Перейти до основного вмісту
Як з результатів пошуку Google видалити російські сайти?

Чому тема актуальна?

  1. З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України ненависть до всього російського в українському суспільстві виріс до свого піка навіть у тих, хто раніше ставився до "сусіда" нейтрально.Тож нахіба ті сайти нам здалися?
  2. Так історично склалося, що велика частка населення України досі розмовляє російською, тож і інформацію яку вони споживають теж здебільш російською, і ось, коли українець з України вводить пошуковий запит російською, Google видає результати, в яких здебільш саме російські сайти (не російськомовні, які можуть бути українськими, а саме російські, не плутайте)
  3. Всі сайти в доменній зоні .ru заблоковані на території України, тож у більшості інтернет провайдерів їх неможливо відкрити без використання VPN сервісів
  4. Майже всі сайти в інтернеті робляться для того, щоб так чи інакше монетизувати їх та заробляти кошти. Чим більше відвідувачів на сайті, тим більше він може заробити. То навіщо нам давати трафік сайтам нашого ворога, коли є свої майданчики? А якщо таких ще нема, то буде поштовх для вебмайстрів робити сайти українською.

Чому Google показує російські сайти в Україні?

Користувач інтернету при використанні Google чи іншої пошукової системи, вводить свій пошуковий запит. Наприклад: "бавовна в Саках". Пошукова система при  цьому через сотні своїх алгоритмів поділяє ці запити на два основних типи: інформаційні та комерційні.

  1. Інформаційні запити - то коли ми шукаємо відповідь на якесь запитання або шукаємо якусь інформацію: тобто статтю, рецепт, якийсь мануал, новину та ін. Як правило має в запиті слова: як, відгук, відео, дивитися, чому, та не має значної прив'язки до конкретного міста чи держави. Саме при таких типах запитів ми і побачимо найбільшу кількість руснявих сайтів в своїй видачі, тому що сайтів з відповіддю на російській мові буде куди більше, чим українською.
  2. Комерційні запити - то коли ми шукаємо товар щоб купити, або послугу щоб замовити. Як правило містять в запиті такі слова як: купити, ціна, назва бренду, місто. При цьому типі запитів ви побачите набагато менше російських сайтів в результаті видачі, так як Google прив'язує комерційні запити на рівні країни, чи навіть міста користувача визнаючи його по IP адресі, історії пошуку, чи наявності назви міста в запиті. Наприклад: кондиционер купить в Харькове

Якщо ж ви вводите запит не уточнюючи вашу ціль, наприклад просто: "земля для цветов", то ви отримаєте мікс з інформаційних та комерційних сайтів, бо не ясно що ви хотіли, купити землю, чи дізнатися яка краще, як змішати та ін. Тож завжди уточнюйте ваш запит більш детально.

Як позбутися російських сайтів в результатах пошуку Google?

1. Використовувати українську мову. Сама проста та очевидна відповідь. Пишіть запити українською, та змініть налаштування ваших мовних побажань в акаунті Google. Для цього:

Натисніть на іконку в вигляді шестерні в правому верхньому кутку 

Шестерня
 

Оберіть "Мови"

мови

В мовах виберіть якою мовою ви хочете користуватися продуктами Google

Якою мовою ви хочете користуватися продуктами Google?

Та нижче якими мовами показувати результати пошуку

Показувати результати пошуку цими мовами:

Зберегти.

2. Використовувати пошукові оператори. Якщо ви все ще погано володієте українською мовою, або не можете чи не хочете в побуті переходити на державну мову, спробуйте в кінці запиту добавляти пошукові оператори -ru, -by, -рф і т.д.  Де "-" типа мінус, а ru, by, рф -то доменні зони сайтів які треба виключити з результату. Після дефісу пробіл не ставити, інакше не буде працювати.

Наприклад: рецепт пиццы -ru

рецепт піци

Якщо ми хочемо мати результати пошуку тільки на українській мові, введіть оператор Наприклад: рецепт пиццы -и. Але цей оператор не завжди відпрацьовує коректно, бо Google все ж таки ще не дуже добре працює та розрізняє кириличні мови.

3. Браузерні розширення. Ще один спосіб - встановити розширення "Лагідна українізація" для Google Chrome, але я б не радив все таки використовувати сторонні сервіси так як є шанс витоку ваших персональних даних власникам цих розширень.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.