Перейти до основного вмісту
Вплив дизайну сайту на SEO

Часто можна почути, що для успішного просування сайту дизайн повинен бути унікальним, з валідним кодом і т.д. але правда в тому, що все це цілковита нісенітниця! Єдине, що в дизайні важливо - це його "usabiliti".

Пошуковим системам абсолютно все одно який у вас колір заднього фону, який там супер гарний логотип за 500$, начхати на кнопочки блискучі та інші елементи дизайну, єдине що важливо - це взаємодія користувача з вашим сайтом , а дизайн у цьому випадку відіграє не останню роль.

Важливість унікальності дизайну сайту в SEO

Міф придуманий незрозуміло ким. У ТОПі можна зустріти багато успішних сайтів на дефолтних шаблонах популярних CMS. Єдиним винятком коли однаковий дизайн може нашкодити - це мережа однакових за вмістом сайтів одного власника, зроблені для заповнення пропозицією ТОПу. У цьому випадку однаковий дизайн може бути одним із сигналів, що вказує на те, що це "одна контора", і за це можна зловити фільтр афіліат

Код має бути валідним

Теж черговий міф для перфекціоністів. Сайтів з валідним кодом в мережі лише мала частина відсотка, і буває так, що вони зі своєю валідністю не в ТОПі, а жопі, і навпаки можна часто зустріти сайти з елементами, що попливли, але займають перші сторінки видачі.

Якщо помилки верстки видно лише пошуковикам - це ніяк не впливає на ранжування сайту, але якщо такі роблять користування сайтом незручним для людини - це проблема, яка може бути причиною зниження сайту в результатах видачі.

Валідність HTML-коду не є фактором ранжирування Google, однак, наявність помилок у коді може негативно вплинути на сканування мікророзмітки та відображення сайту на мобільних пристроях. Про це розповів представник пошуку Джон Мюллер (John Mueller) на нещодавній зустрічі з вебмайстрами.

Дизайн повинен бути адаптивним (мобільним)

А ось це вже не казка! Дійсно частка мобільного трафіку зростає з кожним місяцем, і якщо у вас дизайн не адаптований то це може бути приводом для його зниження в результатах пошуку (правда поки що тільки пошуку на мобільних пристроях), але швидше за все в найближчому майбутньому це буде важливим фактором ранжування, який буде враховуватись і для десктопних пристроїв.

Google вже давно приділяє адаптивності дизайну належну увагу, Яндекс днями теж зробив заяву про вихід свого нового алгоритму " Владивосток" який і відповідатиме за перевірку сайту на оптимізацію під мобільні пристрої.

Висновок

Я не став заглиблюватися у детальний розбір кожного з пунктів з тієї причини, що все це можна перевірити самому, подивившись ТОПову видачу. Важливо зрозуміти той факт, що машині байдужі ваші креативні дизайнерські ідеї, машина не в змозі оцінювати "красу" сайту, пошуковик бачить це лише як шматки коду, єдиним критерієм за яким пошукова машина визначає цю красу – це відвідувач сайту.

Сигналом, який говорить пошуковику, що з дизайном щось не так (і сайтом в цілому) може бути, наприклад, якщо люди часто йдуть з сайту в перші секунди, їх поведінка вказує на те, що інформація погано читається, її складно знайти, швидкість завантаження сторінки більше 5 секунд і т.д.

Тому роблячи сайт не витрачайте свій час та кошти на розробку унікального шаблону, правку коду до його повної валідності, зосередьтеся краще на корисності контенту на сайті, на зручності та логічності його структури та сприйняття, простоті та швидкості взаємодії.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.