Перейти до основного вмісту
Ієрархія заголовків H1....H6 на сторінці

Тема ієрархії та використання заголовків у тегах H1, H2, H3, H4, H5, H6 на сторінці вже досить заїжджена, але все одно залишає за собою багато питань, особливо у новачків. Що про ієрархію заголовків говорять пошукові системи? Який порядок заголовків на сторінці найоптимальніший? Наскільки важливою є така ієрархія для пошукового просування? Про це й поговоримо далі.

Google та Яндекс про заголовки

Google: Не розкидайтеся заголовками. Використовуйте заголовки лише там, де вони дійсно потрібні. Занадто велика кількість заголовків на сторінці дезорієнтує користувача та ускладнює розуміння того, де закінчується одна тема та починається інша. Не рекомендуємо:

  • засмічувати сторінку зайвими заголовками;
  • поміщати весь текст сторінки в тег заголовка;
  • використовувати заголовки тільки для стилізації тексту без визначення структури сторінки.
  • розміщувати в тегах заголовків текст, що не має навігаційної цінності;
  • використовувати теги заголовків там, де більше підійшли б теги або
  • безладно перемикатися від заголовків одного розміру до іншого

Яндекс: Правильне оформлення заголовків

в тексті допомагає користувачеві швидше зорієнтуватися на сторінці, отже, заощаджує його час. Крім того, і роботу Яндекса простіше розібратися зі структурою документа. Тому слід виділяти цими тегами заголовки відповідно до ієрархії документа.

Яку саме ієрархію при цьому використовувати, якщо текст довгий і 6 заголовків не вистачає яндексоїди уточнити забули.

Яка ієрархія заголовків є оптимальною?

Оскільки пошукові системи не дають однозначної відповіді на це питання вебмайстрам і сеошникам доводиться робити висновки виходячи зі свого та чужого досвіду. Більшість сеошників, у тому числі і я, приходять до думки, що найбільш логічне та зручне розташування заголовків на сторінці має таку ієрархію:

h1-h6 - иерархия заголовков

Мал.1

Таку ієрархію, наприклад, використовує Wikipedia. Якщо текст не дуже великий, або не піддається структуризації ієрархії як на прикладі вище, то можливе використання ієрархії виду:

ierarhiya-zagolovkov1.jpg

Мал.2 Приклад використання як підзаголовків тільки H2

ierarhiya_zagolovkov.jpg

Мал.3 Приклад підзаголовків H2 та H3

Практика використання одних H2 заголовків після H1 за відносно невеликих обсягів тексту буде найоптимальнішою (Мал 2). Таку ієрархію, наприклад, використовує MOZ на своїх блогах, і це не буде вважатися помилкою. Також, наприклад, я іноді використовую ієрархію у вигляді, як показано на малюнку 3, що теж не буде вважатися помилкою.

Загалом багато сеошників люблять говорити про те, що так категорично не можна робити, бо... бо сам не знає чому, почув десь колись від такого ж сеошника. Якщо говорити не про теорію (яка була вище) а про практику, то ми часто можемо спостерігати картину, де сайт з абсолютно не логічною структурою заголовків, з чотирма H1 виділеними у різноманітні теги, або з H6 замість заголовка H1 знаходяться в топі. Теоретики наприклад часто говорять, що H6 взагалі ніяк не враховується при ранжуванні - подивіться експеримент колеги який вивів сайт у топ Яші за запитом "Динамічна карта сайту" використовуючи H6 замість заголовка H1.

Висновок

Пошукові системи рекомендують використовувати правильну ієрархію сторінок, це допомагає їм легше зрозуміти структуру документа, а користувачам легше орієнтуватися у вмісті статті, чому тоді все так неоднозначно і все досі сперечаються як правильно? Все так неоднозначно тому, що ієрархія заголовків це всього лише рекомендація, а не правило, як багато хто стверджує. Ви можете бути королем ієрархії заголовків, але якщо сам текст лайно, то жодна ієрархія та інші маніпуляції із заголовками Вам не допоможуть.

Замість висновку мабуть віддам слово експерту куди авторитетніше за мене. Так, на питання про важливість ієрархії заголовків на сторінках Метт Каттс, у рамках одного з семінарів для вебмайстрів від Google, відповів таке:

Короткий змістовий переклад: У мережі дуже багато сайтів з "корявими" сторінками, з неправильною структурою заголовків, з не валідним Html,  просто потворними сторінками і.т.д, але це зовсім не означає, що на таких сайтах не може бути корисного і цікавого контенту, тому ми намагаємося не звертати уваги при ранжируванні на такі помилки. Незалежно від того, в якій послідовності у вас стоять заголовки H1 або H2 - не переживайте за це.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.