Перейти до основного вмісту
З чого розпочати просування сайту? На замітку замовникам

Ця стаття присвячена більше не оптимізаторам, а замовникам, які вирішили відкрити свій сайт для залучення клієнтів з інтернету. Навіяло написання такої статті деяка кількість клієнтів, які звертаються до мене за аудитом, порадою, або просуванням їхнього готового сайту, але коли я бачу деякі із "сайтів", я розумію що просувати власне кажучи нічого, тому що робили цей сайт студенти, на CMS Joomla, за ТЗ самого будо від самого замовника, який у сайтах та інтернет-маркетингу як правило нічого не розуміє. На запитання замовників, що ж тепер робити, я відповідаю просто - переробляти сайт.

Звичайно так відбувається далеко не завжди, але досить часто. В цілому можна брати будь-який сайт на просування, але якщо оптимізатор або компанія дбає про своє ім'я та репутацію, і розуміє що SEO це не тільки закупівля посилань, а насамперед дуже кропітка робота над внутрішньою оптимізацією, структурою, Usability сайту і.т.д. . І щоб у майбутньому сайт просувався як треба з мінімальними тимчасовими та грошовими витратами просування сайту варто починати з консультації та розробки ТЗ саме від тих, хто потім займатиметься його просуванням. Якщо замовник наполягає на своєму ТЗ, жодної гарантії за результат SEO оптимізатор нести не може!

При цьому до програміста, або найчастіше до "настроювача CMS" претензій має бути мінімум, адже їм абсолютно начхати що там буде з вашим сайтом через місяць чи рік, буде він просуватися чи ні, буде продажу чи ні, у них є ТЗ, яке вони один в один виконують.

Хочеться вірити, що в нас настане час, коли замовники нарешті зрозуміють, що наймати спеціаліста варто не для того, щоб розповідати, що йому робити, а для того, щоб фахівець розповів що, і як робити вам, щоб ваші завдання та цілі були реалізовані. На жаль біснесменам, та й просто людині з "радянським" менталітетом це зрозуміти часом дуже складно, і поки ви цього не зрозумієте ви завжди платитимете двічі!

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.