Перейти до основного вмісту
Чи можна використовувати H1 більш ніж один раз на сторінці?

У SEO дуже багато тверджень, які часто передаються як догмати від посту до посту, від теми до теми, і від семінару до семінару, от і навколо заголовків витає дуже багато тверджень, які часто швидше можна назвати міфами, ніж твердженнями. У цій статті спробуємо розібрати твердження про те, що заголовок H1 має бути лише один на сторінці.

Правило одного заголовка H1 більшість, зазвичай оптимізаторів-початківців, сприймають як щось страшне, мовляв якщо буде два заголовки H1 на сторінці то все, бан, песимізація і.т.д. Але це не так.

Google про два і більше заголовків H1

Якщо говорити про Google то відомо, що ця ПС вже точно не вважає наявність кількох заголовків H1 критичною помилкою, ось що з цього приводу говорить Метт Катс:

Для тих, хто не дружить з англійською мовою коротко:

Немає нічого страшного якщо ви використовуєте кілька тегів H1 на сторінці у випадку, якщо це необхідно для побудови логічної структури контенту, наприклад, як заголовки. Інакше я б не рекомендував зловживати цим тегом, особливо погано, коли люди обертають більші шматки тексту в H1 і стилізують його через CSS  так, як це не заголовок, а звичайний текст.

Також в одному з експериментів, проведеному Наталією Митрофановою, який показав, що для Google більш привабливий варіант використання двох заголовків H1, де перший - ім'я сайту (Гугл дивно вичленює назву веб-проекту, навіть якщо це посилання на внутрішню сторінку стороннього блогу ), другий - назва статті.

Яндекс виявляється не дуже любить кілька H1 за інших рівних умов, тому для Яші бажано використовувати один H1. Тобто для Яндекса на Головній H1 це назва сайту, а на внутрішніх сторінках назва внутрішніх сторінок.

Яндекс про кілька заголовків H1 на сторінці

Незважаючи на експеримент колеги наведений вище, офіційної інформації від Яндекса з цього питання немає, але ще далекого 2010 року в найбільшому співтоваристві Searchengines.ru був опублікований пост, в якому автор теми поділився відповіддю зі служби підтримки Яндекса (Платона) з цього питання питання. Ось цитата листування:

Питання:
"Чи можу я на сторінці розмістити 15 тегів?

Відповідь:
Добрий день, (.....)!
Теги h1 Ви можете використати на свій розсуд.
З повагою, Платон Щукін
Служба підтримки Яндекса

Висновок

З вищесказаного можна підсумувати, що один H1 на сторінці не може вважатися залізним правилом, а кілька H1 на одній сторінці не завжди буде помилкою. Прикладів, де сайт більш ніж з одним H1 на сторінці знаходиться в топі як Яндекса, так і Google, більш ніж достатньо, що може говорити про те, що пошуковикам важлива сама інформація, а не оцінка сайту за валідністю html. Головне правило - використовувати заголовки за призначенням, тобто виділення заголовків сторінки і розбивання тексту на логічні розділи. Це стосується всіх тегів заголовків і H1 не виняток. Скільки разів буде повторюватися той чи інший тег заголовка в цьому випадку другорядне.

Як говорив Метт Каттс про заголовки, що в мережі дуже багато сайтів з "корявими" сторінками, з неправильною структурою заголовків, з невалідним Html,  просто потворними сторінками і.т.д, але це зовсім не означає, що на таких сайтах не може бути корисного і цікавого контенту, тому ми намагаємося не звертати уваги при ранжируванні на такі помилки. Докладніше про це читайте у статті "Ієрархія заголовків H1....H6 на сторінці".

Помилкою буде вважатися, якщо Ви виділятимете великі шматки тексту в заголовки, або намагатися наприклад впхнути між тегами купу ключових слів, які погано читаються для людини. Такі прийоми будуть сприйняті пошуковими системами негативно і швидше за все сайт таки отримає санкції.

Якщо ж у Вас наприклад у заголовок H1 укладено назву сайту або логотип + заголовок поточної сторінки - то в цьому випадку нічого критичного немає, і переживати з цього приводу не варто, але в інших випадках, я особисто намагаюся використовувати лише один заголовок H1 .

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.