Перейти до основного вмісту
Скільки знаків у статті є оптимальним для просування?

Питання про те, скільки знаків має бути на сторінці для її гарного ранжування із заданих питань досі народжує масу дискусій серед оптимізаторів, і кожен із них з піною у рота доводить про вірність своєї особистої теорії. Я не буду нічого доводити, а лише поділюся своїм досвідом та спостереженнями, на підставі яких я зробив висновок про те, як обсяг тексту на сторінці впливає на її місце у пошуковій видачі.

На жаль, багато хто забуває про те, що пошукові системи давно вже перестали використовувати "просто математику" при відборі сайтів на підставі формул, або так званих алгоритмів, а до них ще й додалися технології машинного навчання, що докорінно змінили хід розвитку технологій пошукових машин.

З огляду на те, що пошукова система тепер постійно "навчається", то просто обсягом тексту та щільністю ключів у ньому топ тепер не взяти. Я вже писав про те, який фактор у SEO зараз самий. важливий, і щоб не повторяться відразу скажу, що вирішує якість сайту кінцевий споживач - користувач, а пошукова система відстежуючи взаємодії відвідувача з сайтом робить висновок про те, чи цікавий цей контент користувачам чи ні.

Скільки символів має бути на сторінці?

Кількість символів у статті – це обсяг інформації, яку повинен отримати користувач у відповідь на поставлене ним запитання (запит) пошуковій машині. Саме це дуже важливо, щоб ви запам'ятали! По суті обсяг тексту - це другорядний показник, тексту на сторінці взагалі може не бути, має бути вичерпна відповідь на поставлене користувачем питання. Все!!!

Скільки символів вийде для відповіді на запитання дуже індивідуальний показник, який залежить від теми, що розкривається у статті. Для інформаційних сайтів кількість символів на сторінці має бути якнайбільше, для комерційних, таких як інтернет магазини, якнайменше.

Це не означає, що обсяг тексту є першорядним показником, і це не означає, що тепер, маючи інформаційний ресурс, потрібно писати статті з 10к символів, це лише означає, що як правило для повноцінного розкриття теми на інформаційному сайті текст має бути великим. Не пишіть текст заради тексту, не пишіть воду, пишіть рівно стільки, щоб розкрити тему, щоб зайшовши на ваш сайт, користувач був задоволений отриманою відповіддю, і не пішов шукати відповіді далі, на інших сайтах.

Не слухайте тих, хто каже вам, що на сторінці картки товару має бути як мінімум 1000 символів! У картці товару має бути стільки символів, скільки вистачить щоб відповісти покупцеві питання про товарі, які йому важливі прийняття рішення про купівлю. Що можна сказати про такий товар як чохол для телефону? Навіщо покупцеві читати цю "воду", в 1000 символів про те, який чудовий цей чохол, і як він переливається фарбами на сонці, коли його цікавить лише ціна, з чого він зроблений і підійде він на його телефон чи ні.

Короткий підсумок

  • кількість символів у статті не важлива, важлива відповідь на запитання користувача, який прийшов на запит із пошукової системи
  • для розкриття теми зазвичай на інформаційних сайтах обсяг статті має бути якомога більшим, на комерційних якнайменше
  • не варто писати текст заради тексту, забудьте про цифри та подумайте про користь інформації та повне розкриття теми
  • одним обсягом користувача не втримати на сайті, а якщо люди йдуть з сайту це говорить пошукачам про те, що сайт не відповідає заданому запиту і йому не місце в топі

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.