Перейти до основного вмісту
Використання Meta Keywords на сайті - чи потрібен цей тег?

Meta keywords — це список ключових слів, що відповідають вмісту сторінки сайту, зазначені в спеціальному html тегу. Багато новачків часто плутають Meta keywords, і ключові слова в цілому, для контенту, але це зовсім різні речі. Не вдаючись до відмінностей, хотілося б поговорити про інше: як правильно заповнювати тег Meta keywords, і чи варто його заповнювати зовсім?

На форумах досі лунають суперечки про те. як правильно заповнювати ключові слова в Meta keywords: через кому або через пробіл, цілими фразами або просто словами і т.д. Щоб не розписувати статтю у величезне полотно, скажу відразу - поле, або html тег заповнювати не варто зовсім!

Так, свого часу цей тег був корисний і пошукові системи враховували його вміст при ранжируванні, але зараз цей тег не просто марний, але ще й можна отримати фільтр за переспам ключових слів у ньому. Я неодноразово проводив досліди з відключенням тега Meta keywords зовсім, і після цього позиції сайту не падали, а іноді навіть навпаки росли. Не потрібно вірити мені на слово, але ось до керівника відділу боротьби зі спамом компанії Google Мету Катсу думаю варто все-таки прислухатися:

З детальною документацією Google про невикористання пошукової системи вмісту тега можете ознайомитися тут. Хто не розуміє англійською - Мет каже що Google ніяк не враховує цей мата тег у ранжируванні.

Щодо Яндекса - почитайте рекомендації вебмайстрам, жодної згадки про необхідність використовувати тег Meta Keywords та його користь Ви не знайдете, зате Яндекс чітко вказав, що тегам Meta Title та Meta Description потрібно приділяти особливу увагу.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.