Перейти до основного вмісту
Як правильно використовувати символи та знаки у Title

У цій статті розберемося які символи та знаки варто використовувати в мета тезі Тайтл, розглянемо які з символів враховуються та допомагають, а які можуть зашкодити просуванню сайту.

Часто вебмайстри і оптимізатори при складанні Title використовують у ньому крім розділових знаків також різні знаки та спецсимволи на кшталт: |, /, ().@,$,%, ★ ☎ ☢ ☑ ☒ ☯ ♠ ♥ ❤ ♦ .т.д. Роблять це часто для більш привабливого сніппета, а іноді взагалі незрозуміло навіщо, але як виявилося більше біди роблять не такі ось спецсимволи, а звичайні розділові знаки: точка, кома, тире, двокрапка, знаки питання і знак оклику ( . ), ( , ), (!), (?), (:). Давайте розберемо чомусь.

Двокрапка. Використання двокрапки в тайтл говорить, що текст, що йде за ним, розкриває суть слова до нього і є ключовою темою статті. Тобто якщо написати тайтл типу: "текст заголовка тайтла: Brand" - то слова перед двокрапкою матимуть меншу вагу, тому що двокрапка показує пошуковику, що сенс статті полягає в тексті після нього. Якщо хочете використовувати двокрапку та бренд, то краще зробити це так: "Brand: текст для тайтла", хоча у видачі повно сайтів де основний запит стоїть перед двокрапкою і це не заважає їм високо ранжуватися.

Тире та кома. Використання тире та ком (- ) і ( , ) в тайтлі показують, що обидві частини заголовка рівноправні, і тема, що розкривається на сторінці, стосується їх рівнозначною мірою. Такий вид розбиття текстів у заголовку найоптимальніший.

Точка. Точка в Title показує закінченість речення, тому слова до і після неї не ранжуватимуться в одній зв'язці і будуть розбиті на пасажі. Пасажі - це дуже важливий момент у даному контексті, тому раджу почитати про те, що це і як їх використовують тут.

Знак оклику та питання. Використовувати ! і ? в тайтл стоїть з урахуванням того, що ці знаки як і точка розбивають пасажі, але також не варто думати лише про пасажі, якщо застосування знака питання або знак оклику буде привабливішим і зрозумілішим для людини.

Вертикальні лінії ( / ) або ( | )  - ідентичні тире та комою і показують, що обидві частини заголовка рівноправні. Метт Каттс про це:

Також Метт підкреслив, що не варто сильно дбати про те, як до таких сивол ставиться пошукова система, краще подумайте як до них віднесеться сам користувач.

Символ підкреслення ( _ ) поділяє слова в заголовку подібно до точки. Уникайте використання підкреслення.

З кодових символів, що використовуються в Title, лише деякі з них заслуговують на увагу, принаймні від Google - це знак авторського права(©), символ торгової марки (™), та символ зареєстрованого товарного знака (®), але й для них необхідно використовувати кодові значення:

  • “©” абоr “&# 8482″ для ©
  • “& trade” або “&# 8482″ для ™
  • “& reg” для ®

Всі інші символи, такі як ★ ☎ ☢ враховуються лише як зайвий символ та прямого впливу на ранжування не мають. Теоретично такі символи можуть збільшити клікабельність за вашим сніпетом у результатах видачі, але на практиці часто виходить зворотне.

Що стосується інших усіляких символів, особистого досвіду використання таких у мене немає і жодних даних у мережі за ними на жаль мені знайти не вдалося, тому якщо у вас є свої спостереження та досвід використання спецсимволів про які я не згадав у цій статті будь ласка, розкажіть про це у коментарях.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.