Перейти до основного вмісту
Від чого залежить вартість просування сайту?

Послуги просування сайту на жаль досі залишаються одним із тих видів послуг, коли замовник не завжди розуміє за що він платить гроші. Причин на це багато, але сьогодні йтиметься не про причини, а саме про те, від чого залежить вартість просування того чи іншого сайту в пошукових системах.

Варто врахувати, що нижче я наводитиму лише ті витрати, які найчастіше йдуть у SEO оптимізаторів при просуванні сайту та особисто з моєї практики. Але це далеко не повний перелік усіх можливих витрат, які у кожного окремого сайту індивідуальні.

На що йде бюджет?

 1. Покупка посилань. Необхідна для зовнішнього просування сайту. Одне нормальне вічне посилання зараз коштує не менше 200-500 грн. Залежно від ряду факторів кількість посилань, які необхідно купити, може варіюватися від декількох штук, десятків і навіть сотень на місяць.
 2. Написання та розміщення текстів. Не завжди, але часто потрібна стаття витрат. Кількість витрат залежить від тематики статей, їх обсягу, кількості та якості. Зараз більш осудний текст (рерайт зазвичай) не може коштувати менш ніж 50 грн/1000 знаків.
 3. Реклама (контекстна, пряма). Необхідна частина видатків у комерційній тематиці. Дуже індивідуальні цифри для кожного сайту, тематики та регіону.
 4. Оплата роботи програміста, дизайнера, верстальника. Не постійні витрати, але в процесі просування сайту без допомоги сторонніх фахівців не обійтися так як на сайті завжди потрібно доробити/переробити, додати функціоналу, виправити помилки, щось підправити по дизайну або зовсім потрібен повний редизайн і т.д.
 5. Витрати за використання необхідних SEO програм та інструментів (зняття позицій, моніторинг конкурентів, аналізатори сайту, інструменти зі збору та кластеризації ключових запитів тощо) Є програми, які купувалися одноразово, є сервіси які вимагають постійної помісячної або полімітної оплати.
 6. Оплата роботи SEO оптимізатора або команди. Тут теж все дуже індивідуально і залежить від досвіду/жадібності SEO оптимізатора, його часу витраченого на роботу. Цифри навіть не намагаюся вказати, оскільки ми тут обговорюємо не суми, а в принципі статті витрат.
 7. Поточні витрати на офіс, інтернет, зв'язок, податки, проїзди до замовників, якщо необхідно і.т. д. Цей пункт витрат звичайно більше відноситься до витрат SEO компаній, але не оминають стороною і фрілансерів. Багато хто скаже, що замовник не зобов'язаний за це платити і подібні витрати не його турбота, але як би нам не хотілося на жаль це факт. Кінцевий споживач (замовник) завжди платить за всі такі закони ринкової економіки.
 8. Інші витрати пов'язані із зовнішньою оптимізацією. До таких витрат можна віднести краудмаркетингові послуги, розміщення тем, відгуків або оголошень із згадкою товару або бренду для підвищення його впізнаваності у мережі.

Що враховується при оцінці вартості просування?

 1. Внутрішні параметри сайту: вік домену, CMS сайту, кількість сторінок, якість контенту, наявність технічних помилок на сайті та ін.
 2. Регіон просування. Один з найважливіших факторів, що впливають на суму, необхідну для просування сайту. Так, вартість реклами, послуг оптимізатора, кількість необхідних зусиль на зовнішню оптимізацію тощо. може відрізнятися в десятки та сотні разів залежно від того, чи просуваєте ви сайт на Москву, Харків, або взагалі на всю Росію чи Україну.
 3. Конкурентність тематики. Також дуже вагомий і сильно залежний від регіону фактор. Чим вище конкуренція у конкретній тематиці по конкретному регіону, тим вищою буде і вартість просування.
 4. Вартість робіт з оптимізації (у перший місяць та наступні). На початковому етапі просування проекту йдуть найбільші витрати фахівців на аналіз сайту, аналіз конкуренції, ніші, побудови стратегії, на виправлені виявлені в процесі аналізу помилок і т.д. Саме тому вартість робіт SEO фахівців у перші місяці сильно відрізнятиметься від наступних. Іноді весь виділений на сайт бюджет спочатку йде лише на оплату роботи фахівців, і лише коли сайт приведений "в порядок" і готовий до зовнішньої оптимізації, витрати на оплату фахівців скорочуються до мінімуму, необхідного для реалізації складеного плану з просування та підтримки проекту.
 5. Написання контенту разове та постійне.
 6. Посилання конкурентів. Якщо сказати просто, то якщо ви хочете бути вищим за конкурентів, при всіх інших рівних факторах у вас має бути більше посилань, ніж у них. Звичайно в епоху алгоритмів побудованих не тільки на математичних формулах, а на здібностях пошукових систем "самонавчатися", враховувати сотні найрізноманітніших факторів ранжування, закупівля посилань вже не має такого високого пріоритету як раніше, але досі залишається вагомим фактором для просування сайту, особливо якщо ми говоримо про просування під пошукову систему Google.
 7. Витрати на впровадження разові та постійні.
 8. Вартість контекстної реклами.
 9. Додаткові разові/постійні роботи

Формули для розрахунку вартості просування

У мережі є чимало прикладів формул для приблизного розрахунку вартості просування сайтів. Так, наприклад, керівник SEO відділу компанії SEO intellect Артур Латипов запропонував такі формули:

 1. Витрати на посилання = (обсяг маси посилань за запитом 1..N * середню ціну посилання) + (загальний обсяг безанкорних посилань * середню вартість посилання)
 2. Написання текстів = кількість текстів * середня кількість символів * на ціну за 1000 символів / 1000
 3. Витрати на впровадження = кількість годин роботи вебмайстра та програміста * вартість години
 4. + витрати на рекламу

Звичайно ж у кожного спеціаліста чи агентства свої формули, і варто зазначити, що жодна з них не зможе прорахувати точного бюджету. Насправді більшість фахівців при розрахунку бюджету не використовують жодних формул. Розрахунок зазвичай роблять або відштовхуючись від досвіду просування проектів схожої тематики в заданих регіонах (тоді фахівець вже знає скільки і на що доведеться витратити), або ж зовсім працюють з бюджетом, який максимум може собі дозволити замовник.

Думаю тепер у багатьох клієнтів стане трохи менше запитань на кшталт "а за що я маю платити SEO оптимізатору?"

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.