Перейти до основного вмісту
Вся правда про тег NOINDEX

Noindex – тег розроблений ПС Яндекс для заборони індексування службових ділянок тексту. Незважаючи на його призначення, більшість сеошників досі використовують його для закриття не службових, а цілком важливих. ділянок сайту таких як меню, сайдбари, футери тощо, а роблять це зазвичай для того, щоб приховати посилання, які нібито забирають вагу зі сторінки.

Також часто тег <noindex></noindex> використовують для приховання від Яндекса коду лічильників, інформерів, рекламних блоків, Iframe, і це вже ближче до істини його призначення, але чи такий підхід працює?

Чи закриває тег noindex посилання від індексації?

Ні! Невже всім так важко зайти в довідку для вебмайстрів і почитати, що про це говорить сам Яндекс? Там чорним по білому написано, що noindex - це тег для приховування службових ділянок тексту, а для заборони на індексацію посилань використовується атрибут rel="nofollow" тега <a>, як і в Google. Приклад нижче:

<noindex>текст, індексування якого потрібно заборонити</noindex>
<a href="url" rel="nofollow">текст посилання</a>

Чи бачить Яндекс ділянки сайту закриті в тег noindex?

Як уже говорилося вище тег і був створений для того, щоб вказувати роботу Яндекса про те, що виділену ділянку тексту (коду) не варто враховувати під час індексації. Але це зовсім не означає, що Яндекс не знає і не бачить те, що знаходиться всередині тегів <noindex></noindex>.

Тобто, якщо у вас є на сайті контент, який не рекомендується Яндексом (наприклад тизерки з цицьками або болячками якими), то закриття їх у теги <noindex></noindex> вас від фільтра не врятують. По суті noindex це лише підказка пошуковику, а не залізне правило. Тому небажані для попадання ділянки контенту все ж таки варто закривати, але приховати що-небудь від "очей" пошукача не вийде.

Чи розуміє noindex Google?

Ні, пошукова система Google ігнорує цей тег і відноситься до нього як до невалідного HTML коду. Щоб закрити контент від Гугла, використовують такий тег:

<!--googleoff: all-->
Текст, який не повинен індексуватися Google
<!--googleon: all-->

Але.. Це стосується тільки тегу в <body>, якщо це метатег в <head><meta name="robots" content="noindex, nofollow"> - то сторінка та посилання будуть закриті для індексації і в Google, і в Яндекс (та інших пошукових системах)

У цьому варіанті правило content="noindex" вказує пошуковикам на неіндексацію тексту, а content="nofollow" на закриття посилань.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.