Лічильники від Google Аналітікс або Яндекс метрики, або навіть від Liveinternet зазвичай встановлюються шляхом копіювання коду лічильника з подальшою установкою його на сайт десь між тегами
Мінусом такого методу є те, що коли у вас є лічильник яндекса, гугла, лівінтернету, + ще тег менеджер або пікселі різні при установці всього цього ви знатно засмічує код сайту і робите його завантаження набагато повільніше. Рішенням є встановлення всіх цих лічильників через менеджер тегів від Google (Google Tag Manager)
Плюс такого методу очевидний. В результаті, замість купи скриптів, у вас буде всього один фрагмент коду від менеджера тегів, через який вже будуть вантажитися всі інші лічильники, які вам потрібні.
Стаття передбачає, що читач вже має акаунти та лічильники в сервісі Google Analitics та Яндекс Метрики і не потребує пояснення, що це за сервіси, як там реєструватися і як створювати та налаштовувати лічильники. Пост націлений запропонувати один із варіантів розміщення систем аналітики на сайті.
1. Реєстрація в Google Tag Manager (GTM)
Якщо ви раніше не працювали з GTM, переходимо в менеджер тегів і створюємо новий акаунт. За кожним новим обліковим записом я припускаю різні сайти.
Приймаємо Угоду про умови використання
Для отримання коду встановки на наш сайт переходимо до адміністрування:
Копіюємо отриманий код:
Вставляємо на сайт згідно з інструкцією та особливостями вашої CMS
Дуже важливий нюанс. Щоб будь-яка зміна в Google Tag manager почала працювати, після будь-яких змін необхідно перейти в налаштування GTM, і натиснути кнопку "Відправити"
Після цього спливе віконце, де ми вказуємо Найменування та опис внесених змін. Це подрібно для Вас, щоб знали коли і які зміни вносилися. Публікуємо контейнер натискання "Опублікувати"
2. Підключаємо Google Analytics до Менеджера Тегів
Заходимо до облікового запису Google Analitics, вибираємо потрібний нам сайт і в меню Адміністратор -> відстеження -> код відстеження копіюємо код з ідентифікатором облікового запису:
Повертаємося до диспетчера тегів і створюємо тег Google аналітики
Переходимо в теги -> Створити
Називаємо його, наприклад, Google Analytics (там де написано Тег без імені), у конфігурації тега вибираємо: Google Аналітика – Universal Analytics.
У параметрах вибираємо:
- Тип відстеження – перегляд сторінки
- Установки Google Analytics – Нова змінна
- У новому змінному вікні, що сплило, назваємо його "Google Analitics"
- В Тип змінної вибираємо -> Налаштування Google Analytics, та вводимо ідентифікатор вашого облікового запису в Google Analitics (знайти можна в панелі Гугл аналітікс -> Адміністратор -> Стеження - >Код відстеження - >Ідентифікатор відстеження типу: UA-118880049-1)
- Реклама – Включити функції для медійної мережі (якщо до сайту буде підключено рекламну систему Google Ads)
Зберігаємо. Переходимо в тригери і в налаштуваннях вибираємо тригер All Pages (для відстеження всіх сторінок).
Тег для Google Analitics налаштований.
Після цього не забуваємо опублікувати зміни до GTM. Будь-яка зміна не набуде чинності поки ми її не опублікуємо, це важливо!
У назві та описі пишемо довільно те, щоб нам було зрозуміло, що за зміни ми вносили. Натискаємо "Опублікувати".
Все, лічильник Google аналітики підключений і якщо ми вже поставили код менеджера тегів на свій сайт, код Google Analytics з сайту можна видаляти, він тепер працює через менеджер тегів.
3. Підключаємо лічильник Яндекс Метрики до Google Tag Manager
Переходимо до розділу Теги
Натискаємо кнопку "Створити", задаємо ім'я нашому тегу (наприклад, Yandex Metrika Code)
У Конфігурації тега вибираємо тип Користувацький HTML
Вставляємо код лічильника Яндекс метрики, який ми беремо з адмін панелі метрики в Налаштування -> Код лічильника
Додаємо тригер All Pages
Зберігаємо -> натискаємо Надіслати для внесення змін в силу
Після цього можна видаляти код яндекс метрики якщо він був раніше встановлений на сайті, тепер все буде працювати через встановлений код Менеджера тегів Google.
Аналогічним чином можна ставити й інші лічильники типу Liveinternet і.т.д., тут важливо було показати сам принцип.
- 70 переглядів