Перейти до основного вмісту
Модулі для SEO оптимізації Drupal 7

Всім відомо, що Drupal за замовчуванням йде практично не придатним у плані сео оптимізації, але встановивши всі модулі що я підібрав нижче, ви отримаєте один з найгнучкіших движків заточених під подальше пошукове просування.

Перелік модулів для SEO оптимізації був підібраний спираючись на реальний досвід роботи з CMS Drupal протягом тривалого часу. Усі вони перевірені на корисність та працездатність. У цій статті не будуть викладені інструкції щодо їх встановлення та налаштування, оскільки кожен із перерахованих модулів заслуговує на окремі, детальні статті з інструкціями.

Список модулів для SEO оптимізації Drupal 7

 1. Pathauto - модуль перетворення URL адрес, які йдуть у Друпал за замовчуванням як /node /id, в людино-зрозумілу адресу на трансліті типу /category/my-node-title. Для цього потрібно буде повозитися з налаштуваннями, і паралельно встановити модуль Токен
 2. Token. Модуль дозволяє налаштувати структуру ЧПУ так, як вам завгодно, використовуючи набір токенів, що в більшості CMS просто не можливо.
 3. Transliteration -додаток, який обов'язково повинен встановлюватися в парі з модулем Pathauto.  Transliteration необхідний для автоматичного перетворення кириличних заголовків сторінок в URL на латиниці (транслітерації) , а також перетворювати назви будь-яких завантажувальних файлів, які підписані на кирилиці, в назви на латиниці.
 4. Redirect - безцінний для SEO модуль, який дозволяє автоматично створювати 301 редирект зі старої адреси на новий якщо URL сторінки було змінено.
 5. Views 404 - модуль запобігає дублям сторінок, які можуть виникати на page Views при видаленні матеріалу, або ж при дописуванні довільних символів до Url.
 6. Global Redirect - модуль, який робить переадресацію зі сторінок які формуються CMS за замовчуванням (типу /node/123) на сторінки, сформовані модулем Pathauto (напр. /category/my-node-title). Також модуль робить редирект з  головної сторінки, яка, як відомо, може бути за адресами: home, index.php, front, на основний домен.
 7. Metatag - один з найнеобхідніших модулів, який формує метатеги на сайті. Гнучкість модуля дозволяє у довільній формі настроїти автогенерацію метаданих, унікальних для кожного з типів матеріалу, категорії тощо.
 8. Taxonomy Title - мало кому відомий, але дуже корисний модуль, який дозволяє замінювати заголовки H1 на сторінках термінів таксономії, що надає величезну гнучкість у SEO оптимізації категорій сайту.
 9. CKEditor Link- доповнення до текстового редактора CKEditor, яке дозволяє прямо всередині самого редактора швидко знаходити потрібні сторінки розміщені на сайті, і робити перелінкування між ними. Рекомендовано, щоб працював у парі з модулем Internal Links, який перетворює друпалівські посилання виду /node/ 234 на адреси транслетерації, а також дозволяє підставляти тег "Link Title" до посилань, плюс відстежує та прибирає "биті посилання" на сайті.
 10. Noindex External Links - дозволяє додати до всіх вихідних посилань всередині тексту теги та rel ="nofollow"
 11. Path Breadcrumbs - модуль хлібних крихт, який дуже гнучкий, на підставі URL шляхів може створювати такі хлібні крихти, які вам потрібні.
 12. Schema - модуль мікророзмітки за стандартом shema.org. Дозволяє дуже гнучко надавати кожному типу матеріалу, і навіть полю на сайті значення атрибуту мікророзмітки.
 13. Schema.org Metatag - ще один модуль із циклу Schema. На відміну від попереднього проходить валідацію в Google, в інструменті перевірки структурованих даних
 14. Sitemap XML - модуль, який дозволяє автоматично генерувати карту сайту. У налаштуваннях можна вказувати, які розділи сайту повинні генеруватися в карті, виставляти пріоритети.
 15. Якщо у Вас багаторегіональний сайт на різних піддоменах використовуйте модуль картки сайту Multi-domain XML Sitemap
 16. Similar by terms - створює блок схожих матеріалів за ознакою збігів термінів таксономії. Генерація відбувається автоматично та досить релевантно. Модуль не вимагає особливих зусиль в установці та налаштуванні, і якщо ви не вмієте задавати умови через Views - це ідеальне рішення для організації виведення схожих статей на сайті.
 17. Яндекс Pinger - доповнення від Яндекса, яке допомагає відправляти пошуковій системі так звані "Пінги" , що повідомляють про появу нових матеріалів на сайті, що може прискорити їх індексацію.
 18. Pathologic - модуль який автоматично править биті посилання та зображення у разі зміни протоколу або адреси сайту. Також здатний замінювати всі посилання з абсолютних на відносні та навпаки.
 19. Boost - забезпечує статичне кешування сторінок для Drupal, що дозволяє значно підвищити продуктивність та масштабованість для сайтів , які отримують переважно анонімний трафік. Для хостингів це найкращий варіант підвищення продуктивності сайту.
 20. Entity cache - кешує сутності Друпала для прискорення завантаження сторінок
 21. Views content cache - включає кеш для представлень до тих пір, поки інформація не буде оновлена ​​в поточному поданні. У рази прискорює завантаження Views
 22. Hreaflang - модуль, який допомагає пошукачам визначити мову вашого сайту 
 23. Structured Data (JSON+LD Rich Snippets) - структоровані дані для розширених сніпетів вашого сайту в результатах пошуку. Рекомендовано Google

Це звичайно ж далеко не повний список модулів які можна використовувати в CMS Drupal для SEO оптимізації сайту, багато з них можна замінити на аналоги, багато хто я спеціально випустив з уваги, так як на мій досвід установка всіх вище перерахованих доповнень цілком достатньо щоб зробити Drupal однією з найбільш гнучких CMS для оптимізації під пошукове просування.

І так, хотів би попередити людей, які не є розробниками сайтів на Друпал - представлений список не означає, що всі ці модулі повинні бути встановлені на сайт, причому одночасно! Деякі модулі можуть конфліктувати з іншими, вже встановлено на сайт, що може призвести не до оптимізації, а навпаки, вивести сайт з робочого стану або створити помилки. Беріться за справу усвідомлено, якщо точно знаєте який модуль і навіщо ставите, а також як він налаштовується та взаємодіє з іншими модулями!

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.