Перейти до основного вмісту
Google сприймає піддомен як окремий сайт або як один? Джон Мюллер

У SEO багато разів порушувалося питання про те, що краще використовувати в структурі сайту - піддомен або папка, і в якій ситуації доречно використовувати кожен вид. Багато оптимізаторів вважають, що використання піддомену замість папок може бути набагато ефективнішим у певних ситуаціях при просуванні сайту, але наприклад у Google Search Console при додаванні сайту на піддомені це вважається зовсім іншим, незалежним від основного домену сайтом.

Джон Мюллер на питання з цієї теми дав досить цікавий коментар в одному з останніх онлайн семінарів для веб-майстрів від Google Office і зазначив, що Google вже досить добре розпізнає коли піддомен створені з метою розбиття на розділи одного сайту, від тих піддоменів, які створені для того, щоб завести абсолютно незалежний сайт.

На мій погляд, ви напевно можете використовувати піддомени, якщо в цьому є така необхідність і ви впевнені, що так буде краще для вас.  Я не можу сказати що використання піддомену це гірше для сайту, ніж просто рівні с папками. Google вчиться і розуміє структуру сайтів, так що якщо у вас є один нормальний сайт розкиданий по безлічі піддоменів, то ми, найімовірніше, сприймаємо це як один сайт, хоча ми визнаємо, що існує безліч сайтів з піддоменами які Google визнає як кілька окремих сайтів. Так що це не обов'язково щось, де наявність піддомену завжди сприйматиметься так, чи так.

Потрібний відрізок відео на 1 хвилині 30 сек.

Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок, що якщо тематика, контент, структура і шаблон сайту та його піддомена приблизно однакові, то це буде сприйматися як один сайт з різними каталогами (припустимо, як роблять піддомен для поділу регіональності сайту), в іншому ж У разі Google буде сприймати піддомен як окремий сайт, що не має до основного домену практично ніякого відношення.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.