Перейти до основного вмісту
ЧПУ

ЧПУ (абр. рос. человеко понятный урл) - це інтернет термін визначальний побудови адрес інтернет сайтів, які замість абревіатур та ідентифікаторів баз даних будуть містити латинські літери алфавіту та цифри, зрозумілі та легко читаються для людини. Також ЧПУ відображає вкладеність директорій сайту та назв елементів. Ще такі адреси називають простими.

Приклад адреси з увімкненим ЧПУ може виглядати так: domain/category/page Без увімкненого ЧПУ ця сторінка могла виглядати так: domain/index.php?id=457&offset=345

Для SEO ЧПУ це дуже важливий фактор при просуванні сайтів. Пошукові системи ранжують вище сайти, в яких адреси перетворюються на більш короткі і людино-зрозумілі. За такими Url легше розуміти структуру та рівні вкладеності сторінок сайту, ці адреси демонструються прямо в пошуковій видачі в сніппетах, такими посиланнями легше ділиться на інших сайтах, їх легше сприймати та запам'ятовувати людині.

Про технічні деталі роботи ЧПУ на серверах ми пропустимо, варто відзначити лише те, що кожна популярна CMS має модулі, плагіни та інші розширення, які дозволяють включати людино-зрозумілі Url без знання програмування, не забувайте їх використовувати.

ПІдписка