Перейти до основного вмісту
Коди статусу HTTP

Код стану HTTP - частина першого рядка відповіді сервера під час запитів за протоколом HTTP. Він є цілим числом з трьох десяткових цифр. Перша цифра вказує клас стану. За кодом відповіді зазвичай слідує відокремлена пробілом пояснювальна фраза англійською мовою, яка пояснює людині причину саме такої відповіді.

Коди 3xx (перенаправлення)

Перелік кодів HTTP-статусу, що використовуються під час перенаправлення запиту (коди 3xx).

Код Помилка Опис
300 Множинний вибір

Затребуваний URL позначає більше одного ресурсу, і nbsp;робот не зміг однозначно визначити, до якій сторінці URL належить (отриманий код 300 Multiple Choices).

Виправте заголовки або вкажіть ресурс правильно, і тоді робот зможе проіндексувати сторінку.

301 Ресурс переміщений назавжди

Документ вже не використовується сервером, а посилання перенаправляє на іншу сторінку (отриманий код 301 Moved Permanently).

Оскільки користувачі не зможуть побачити подібні документи, показувати їх у пошуках не має сенсу, і їх робота не індексує. Однак робот обов'язково проіндексує сторінку, на яку встановлено перенапрямок.

302 Ресурс тимчасово переміщено

Запитаний ресурс тимчасово знаходиться під іншою адресою (отриманий код 302 Found).

Оскільки користувачі не зможуть побачити подібні документи, показувати їх у пошуках не має сенсу, і їх робота не індексує. Однак робот обов'язково проіндексує сторінку, на яку встановлено перенапрямок.

303 Дивіться інший ресурс

Запитаний ресурс знаходиться під іншою адресою і слід його запитувати, використовуючи метод GET (отриманий код 303 See Other). Якщо ви хочете, щоб вказана сторінка знаходилася в пошуку, вона повинна відповідати кодом 200.

304 Ресурс не змінювався

Отримано код 304 Not Modified. Якщо сторінка не змінилася з моменту останнього звернення робота, рекомендується видавати цей код. Це прискорить індексування та зменшить трафік.

305 Слід використовувати проксі

Доступ до затребуваного ресурсу може здійснюватися тільки через проксі-сервер, зазначений у заголовку Location (отриманий код 305 Use Proxy ).

307 Тимчасовий перенаправлення

Затребуваний ресурс був тимчасово переведений на іншу адресу, яку необхідно прописати в  Location (отриманий код 307 Temporary Redirect).

Коди 4xx (помилка клієнта)

Код Помилка Опис
400 Неправильний запит

Запит не може бути зрозумілий сервером через некоректний синтаксис (отриманий код 400 Bad Request).

401 Неавторизований запит

Для доступу до  документу необхідно вводити пароль або бути зареєстрованим користувачем (отриманий код 401 Unauthorized).

402 Необхідна оплата за запит на запит

Внутрішня помилка або помилка конфігурації сервера (отриманий код 402 Payment Required).

403 Доступ до ресурсу заборонено

Доступ до документа заборонено (отриманий код 403 Forbidden). Якщо ви бажаєте, щоб сторінка індексувалася, необхідно дозволити доступ до неї.

404 Ресурс не знайдено

Документ не існує (отриманий код 404 Not Found). Якщо ви видалили якийсь розділ сайту, можна за допомогою robots.txt заборонити роботу звертатися до нього. Якщо такої сторінки на сайті ніколи не існувало, ігноруйте цю помилку, можливо, хтось поставив некоректне посилання на ваш сайт.

405 Неприпустимий метод

Метод, визначений у строку запиту (Request-Line), не дозволяється застосовувати для зазначеного ресурсу, тому робот не зміг його проіндексувати (отриманий код 405 MethodNot Allowed).

406 Неприйнятний запит

Потрібний документ існує, але в форматі (мова або кодування не підтримуються роботом). Отриманий код 406 Not Acceptable.

407 Потрібна ідентифікація проксі, фаєрволу

Необхідна реєстрація на проксі-сервері (отриманий код 407 Proxy Authentication Required).

408 Час запиту минув

Сайт не передав повний запит у протягом встановленого часу та робот розірвав з'єднання (отриманий код 408 Request Timeout).

409 Конфлікт

Запит конфліктує з іншим запитом або з конфігурацією сервера (отриманий код409 Conflict).

410 Ресурс недоступний

Затребуваний ресурс був остаточно видалений з сайту (отриманий код 410 Gone).

411 Необхідно вказати довжину

Сервер відмовляється приймати запит без певного заголовка Content-Length (отриманий код 411 Length Required). Поправте заголовки на своєму сервері; тоді наступного разу робот зможе проіндексувати сторінку.

412 Збій при обробці попередньої умови

Під час перевірки на сервері одного або кількох полів заголовка запиту виявлено невідповідність (збій або помилка при обробці попередньої умови). Отриманий код 412 Precondition Failed.

413 Тіло запиту перевищує допустимий розмір

Сервер відмовляється обробляти запит тому, що розмір запиту більше того, що може обробити сервер (отриманий код 413 Request Entity Too Large).

414 Неприпустима довжина запиту URI

Сервер відмовляється обслуговувати запит, тому що запитуваний роботом URI (Request-URI) довший, ніж сервер може інтерпретувати (отриманий код 414 Request-URI Too Long).< /p>

415 Непідтримуваний MIME тип

Сервер відмовляється обробляти запит, тому що тіло запиту має непідтримуваний формат (отриманий код 415 Unsupported Media Type).

416 Діапазон не може бути оброблений

Сервер відмовляється обробляти запит, тому що значення поля Range в заголовку запиту вказує на неприпустимий діапазон байтів (отриманий код 416 Requested Range Not Satisfiable).

417 Збій при очікуванні

Сервер відмовляється обробляти запит, тому що значення поля Expect в заголовку запиту не відповідає очікуванням (отриманий код 417 Expectation Failed ).

422 Необроблений елемент

Сервер не в стані обробити один (або більше) елемент запиту (отриманий код422 Unprocessable Entity).

423 Заблоковано

Сервер відмовляється обробити запит, тому що один із необхідні ресурсів заблокований (отриманий код 423 Locked).

424 Неправильна залежність

Сервер відмовляється обробити запит, оскільки один із залежних ресурсів заблокований (отриманий код 424 Failed Dependency).

426 Потрібне оновлення

Сервер запросив апгрейд з'єднання до SSL, але SSL не підтримується клієнтом (отриманий код 426 Upgrade Required).

Коди 5xx (помилка сервера)

Перелік кодів HTTP-статусу, що використовуються для позначення можливих помилок сервера (коди 5xx).

Код Помилка Опис
500 Внутрішня помилка сервера

Сервер зіткнувся з непередбаченою умовою, яка не дозволяє йому виконати запит (отриманий код 500 Internal Server Error 500.

501 Метод не підтримується

Сервер не підтримує функціональні можливості, потрібні для виконання запиту (отриманий код 501 Not Implemented). Ця відповідь відповідає стану, коли сервер не розпізнає метод запиту і не здатний забезпечити його для будь-якого ресурсу.

502 Помилка шлюзу

Сервер, діючи в якості шлюзу або проксі-сервера, отримав неприпустиму відповідь від наступного сервера в ланцюжку запитів, до якого звернувся при спробі виконати запит (отриманий код <span class="tag codeph"> Gateway).

503 Служба недоступна

Виникла помилка через тимчасове навантаження або відключення на технічне обслуговування сервера (отриманий код 503 Service Unavailable).

504 Час проходження через міжмережевий шлюз закінчився

Сервер, при роботі в якості зовнішнього шлюзу або проксі-сервера, своєчасно не отримав відгук від вищестоящого сервера, до якого він звернувся, намагаючись виконати запит (отриманий код Gateway Timeout).

505 Версія НТТР не підтримується

Сервер не підтримує або відмовляється підтримувати версію HTTP-протоколу, яка використовується в повідомленні запиту робота (отриманий код 505 HTTP Version Not Supported).

507 Недостатньо місця

Сервер не може обробити запит через брак місця на диску (отриманий код 507 Insufficient Storage).

510 Відсутні розширення

Сервер не може обробити запит через те, що запитуване розширення не підтримується (отриманий код 510 Not Extended).

ПІдписка