Перейти до основного вмісту
Black Hat SEO

Чорне SEO - це підхід до SEO, який включає практики маніпуляції з веб-сайтом за для підвищення його позицій в пошуку. Це заборонено пошуковими системами.

Пошукові системи, такі як Google to Bing або Yandex, дуже чітко дають зрозуміти, які види дій суперечать їхнім умовам. Вони також чітко розуміють можливі наслідки, якщо ви порушите їх рекомендації. Використання тактики «чорного SEO» може призвести до покарання вашого веб-сайту (алгоритмично або вручну), що означає низькі позиції та, швидше за все, зниження органічного трафіку.

Методи та техніки чорного SEO

Контент

 1. Маскування (cloaking)
 2. Використання дубльованого вмісту
 3. Крадіжка контенту (copypast)
 4. Переспам ключовими словами
 5. Автоматично створений безглуздий контент

Технічні параметри

 1. Маніпуляція з редіректами
 2. Ключові слова в домені
 3. Сайти сателіти (Satellite pages)
 4. Взломи сайтів
 5. Кіберсквоттинг і друкарський сквоттінг

Посилання

 1. Користування сервісами автоматичного генерування посилань
 2. Інтеграція посилань без узгодженості / не контекстуалізованих у статтях
 3. Розсилка спаму з посиланнями по коментарям та форумах
 4. Making "toxic" backlinks to your competitor.
 5. Надмірний обмін посиланнями

Ризики використання чорних методів SEO

 1. Це може призвести до зниження позицій у пошуковій системі або навіть до повного зникнення сайту з результатів пошуку. Оскільки методи чорного СЕО суперечать умовам обслуговування пошукових систем, пошукові системи можуть накладати фільтри і навіть викидати сайти з  результатів пошуку, якщо вони застосовують цю тактику.
 2. Це створює лише короткострокові результати (якщо такі є). Оскільки стратегії використовують лазівки в рекомендаціях пошуку, результати, отримані за допомогою тактики, зникнуть, щойно лазівка буде виправлена. Це відбувається постійно, оскільки пошукові системи постійно шукають та виправляють лазівки, які люди використовують, щоб грати в систему.
 3. Це створює погане, дратівливе або оманливе враження для аудиторії. Багато тактик чорного SEO створюють погану взаємодію з користувачем, через що користувачі залишають сторінку. Це також може змусити бренд виглядати спамним і ненадійним.

Але, не дивлячись на ризики, розумне використання методик чорного SEO є невід'ємною частиною роботи кожного СЕО спеціаліста. Без чорних методів просування сайтів, результати завжди будуть значно повільніші та не такі результативні

ПІдписка