
Анкор - це текст інтернет посилання. Наприклад у реченні "я веду seo блог" слово "блог" є анкором у посиланні.
Акори застосовуються в SEO тому, що пошукові системи враховують слово-анкор в посиланні і прив'язують співвідносять цей анкор з вмістом сайту або сторінки, що дозволяє за заданим словом вище ранжуватися в результатах пошуку. На пальцях: у нас є сайт який ми хочемо щоб був у топі за запитом "SEO оптимізація", тоді розміщуючи посилання на зовнішньому ресурсі, її вид повинен мати приблизно такий вигляд: бла бла бла бла SEO оптимізація сайтів бла бла бла. Тим самим ми вказуємо пошуковій системі що сайт про оптимізацію сайтів.
Види анкорів
Анкори діляться на 3 типи:
- Комерційні анкори – це такі анкори, які конкретно вказують на тематику сайту акцептора. У прикладах вище вказані комерційні анкори. Також часто можна зустріти посилання на вид: "купити найменування товару", "найменування товару недорого", "послуга в Харкові" і.т.д.
- Некомерційні - анкори загальних, що вказують і мотивують враз типу: тут, тут, на цьому сайті, дріц, подивитися, за посиланням і.т.д.
- Безанкорні – це посилання у вигляді Url. наприклад: sitename ru, htttp://sitename/pagename.php
Пошукові системи з кожним днем удосконалюють свої алгоритми і вже немає необхідності робити посилання комерційним анкором. На сьогоднішній день застосування комерційних анкорів у співвідношенні більш ніж 30% від загальної кількості всіх зворотних посилань може призвести до накладання фільтрів таких як Яндекс "Мінусінкс" або "Google Пінгвін", тому рекомендовано використовувати некомерційні та безанкорні посилання.