Перейти до основного вмісту
Нудота тексту

Нудота тексту у контексті SEO – це показник, у відсотковому співвідношенні позначаючий частоту і щільність використання тих чи інших слів у тексті. Нудота визначає частоту всіх слів тексту, а не тільки ключових.

Існують два види визначення нудоти тексту - це класична нудота та академічна.

Класична нудота тексту

Показник класичної нудоти – це квадратний корінь з числа, що означає частоту вживання слова у тексті. Наприклад, якщо слово зустрічається в тексті 16 разів, його класична нудота дорівнює 4. При цьому обсяг тексту до уваги не береться. Показник класичної нудоти не може бути меншим за 2,64. Навіть якщо слово використане в тексті менше 7 разів, корінь квадратний у цьому випадку витягується з числа 7.

Нормальним показником класичної нудоти вважається показник 5%, якщо показник вище 7% це сигнал до того, щоб переглянути свій текст, інакше пошукові системи можуть песимізувати такий документ, як спамний.

Академічна нудота

Академічна нудота – це відсоткове співвідношення кількості повторів ключових слів до загальної кількості слів у всьому тексті. Відмінністю у разі від класичної нудоти і те, що у академічної нудоті при розрахунку відсотка враховується обсяг усього тексту.

Формула за якою проводять обчислення нудоти документа виглядає так:

КС : КСТ x 100 = % де:

  • КС - кількість повторень слова в тексті (включаючи відмінки, морфологічні форми, зміни роду і.т.д.)
  • КСТ - загальна кількість слів у всьому тексті

Перевіряють нудоту документа звичайно ж не вручну, а за допомогою спеціальних програм та сервісів, наприклад таких як Istio

ПІдписка