Перейти до основного вмісту
Канібалізація

Термін, що прийшов у SEO з маркетингу. У маркетингу канібалізацією позначають явище, як у межах компанії вихід ринку одного товару чи послуги, негативно впливає продажу іншого. У SEO канібалізацією позначають той самий ефект, але тут вже як компанія виступає сайт, а як товар або послуга - сторінки сайту.

На відміну від маркетингу в SEO канібалізація сторінок сайту може статися в тому випадку, коли одна і та сама інформація представлена відразу на декількох сторінках. Це можуть бути навмисне або не навмисне дублювання сторінок, дублі в meta title, meta-description, H1 заголовках. Але канібалізація сторінок сайту може бути не лише за дублювання безпосередньо текстових факторів, а й смислових. Наприклад: розбиття однієї й тієї ж інформації, хоч і з різним текстом/метаданими на кілька сторінок. Допустимо у вас є опис однієї послуги або товару, не варто робити кілька сторінок, поміщайте всю інформацію в одну сторінку розбиваючи її на логічні заголовки H2, H3, в іншому випадку пошуковим системам буде складно визначити яка ж із цих сторінок саме та, що потрібно .

Для уникнення канібалізації сторінок на сайті насамперед потрібно зібрати семантичне ядро, а потім кластеризацію отриманих запитів при побудові структури сайту та розподілі інформації на ньому. Як, навіщо та якими програмами це робити надано у списку нижче: Що таке кластеризація. Сервіси та програми для кластеризації запитів Програми та сервіси для збирання семантичного ядра

ПІдписка