Перейти до основного вмісту
Водність тексту

Водність тексту - це параметр, який використовується при обробці документа пошуковими машинами, який показує, наскільки текст насичений словами і оборотами, що не несуть смислового навантаження.

Як правило, водність (вода) вимірюється у відсотках і показує відношення кількості малозначущих слів до загальної кількості слів у тексті.

Яка норма водності тексту?

Нормальний показник "води" у тексті це 20-40%. Якщо водність менша за 20% - то такий текст буде надто формальним і технічним, а якщо більше 40% - текст буде розмитим і "ні про що".

Водність тексту в SEO

При написанні статей для сайтів копірайтерам, а також сео оптимізаторам обов'язково потрібно враховувати цей параметр і дотримуватися водності тексту в межах норми 20-40%. Якщо показник "води" в тексті буде нижчим або вищим за норму, то такий текст буде погано читаним для людей, і погано ранжуватиметься пошуковими системами в результатах видачі.

Як перевірити водність тексту?

Для перевірки водності та інших параметрів тексту, таких як: щільність ключових слів, нудота і т.д. існує маса як онлайн сервісів, і програм. При перевірці тексту або сторінки сайту я рекомендую використовувати онлайн-сервіс Istio, але можна використовувати Advego, Text.ru або будь-який інший аналогічний сервіс.

ПІдписка