Перейти до основного вмісту
Латентно-семантичні ключові слова (LSI)

Ключові слова LSI (латентне семантичне індексування) — це концептуально пов’язані терміни, які пошукові системи використовують для глибокого розуміння вмісту веб-сторінки.

Технологія була спочатку запатентована в 1989 році. Її описують як «методологію отримання об’єктів текстових даних». Іншими словами: використання споріднених слів і фраз («ключові слова LSI») для кращої категоризації теми сторінки.

Чи використовує Google LSI у своєму алгоритмі?

Напевно ні.

Фактично, представник Google заявив у 2019 році: «Немає такої речі, як ключові слова LSI – будь-хто, хто каже вам протилежне, помиляється, вибачте».

Натомість Google, ймовірно, використовує більш розширений підхід до розуміння релевантності сторінки: такий, який враховує набагато більше, ніж бачення того, чи є на сторінці певний набір пов’язаних слів. Натомість вони аналізують вашу сторінку в цілому, щоб визначити її загальну тему.

Хоча технічно це не «ключові слова LSI», багато людей у SEO все ще називають додавання пов’язаних слів і фраз на сторінку «додавання ключових слів LSI» (незважаючи на те, що цей термін технічно неточний).

І цілком ймовірно, що Google приділяє велику увагу термінам, які не є ключовими на вашій сторінці. І використовуйте це, щоб оцінити (і оцінити свою сторінку).

Це означає, що SEO корисно додавати пов’язані терміни на сторінку, яку ви хочете оцінити.

Чому споріднені слова та фрази на сторінці важливі?

На початку SEO Google та інші пошукові системи визначали 100% тематику сторінки за ключовими словами, які вони знайшли на сторінці. Раніше Google розглядав лише ключові слова. Тож якби Google знову і знову бачив ключове слово «контент-маркетинг», вони б сказали: «Ця сторінка, очевидно, стосується контент-маркетингу».Раніше було ефективним просто повторення ключових слів. Ось чому в той час щільність ключових слів була такою важливою.

Якби ви не використовували своє ключове слово кілька разів, Google не зрозумів би, що на вашій сторінці йдеться про цей термін.

Але на сьогодні Google став НАБАГАТО розумнішим.Сьогодні мета Google — з’ясувати загальну тему сторінки.Тепер Google прагне знайти загальну тему і алгоритми покладаються на семантично пов’язані терміни, щоб зрозуміти вміст на такому глибокому рівні.

Наприклад, припустімо, що ви щойно опублікували пост у блозі про холодну каву.

Google все одно скануватиме вашу сторінку, щоб перевірити, чи використовуєте ви термін «холодна кава» у своєму тегу заголовка, вмісті, тексті заміщення зображення тощо. Google все ще сканує ключові частини вашого сайту, але вони також сканують вашу сторінку на предмет пов’язаних ключових слів (наприклад, «фільтр», «температура», «подрібнення», «холодна вода» та «лід»). Google шукає відповідні умови.

А коли вони побачать ці пов’язані ключові слова у вашому вмісті, вони скажуть: «Ми впевнені, що ця сторінка присвячена темі холодної кави».Семантично пов’язані терміни допомагають визначити тему сторінки.

ПІдписка