Перейти до основного вмісту
Як подружитись з Google: 10 лайфхаків

Google вже тривалий час займає місце головного пошукового сервісу в світі. Тому його схильність до вашого сайту є надважливою. Розглянемо головні рекомендації, які допоможуть вам подружити свій вебресурс з пошуковою системою. 

А якщо ви націлені на занурення в цю тематику, запишіться на seo курси від академії Webpromoexperts. Це чудове рішення для тих, хто хоче стати конкурентним спеціалістом. 

seo

1. Рівень швидкості

Нікого не дивує той факт, що пошукові сервіси ставлять на перші місця в списку сайти з високою швидкістю. Бо такий вебсайт не змушує користувачів довго очікувати на завантаження сторінки. В цілому Google радить, що максимальний час для завантаження має складати 3 секунди. 

2. Оптимізація для смартфонів

Ми маємо змогу переглядати контент з різних девайсів: телефон, персональний комп'ютер, планшет, ноутбук тощо. Пошукові системи радять адаптувати сайт для смартфонів. Google Mobile-Friendly Test допоможе аналізувати адаптивність вашого сайту для мобільних пристроїв. 

3. Безпека

Безпека сайту і захищеність персональних даних відіграє одну з ключових ролей для  Googlе.Тому важливо слідкувати за наявністю SSL-сертифіката, що надає інформацію про безпечність сайту. Вебсайти без цього сертифіката Chrome відмічає як загрозливі. 

4. Якість посилань

Googlе є прихильним до сайтів з якісними вхідними посиланнями. Чи було вам цікаво, чому деякі вебсайти знаходяться на найвищих позиціях? Нічого складного — вони мають посилання від інших сайтів з авторитетним доменом. Тобто коли інший сайт посилається на ваш, це підвищує вашу репутацію (*за умови, що на вас посилаються сайти з хорошою репутацією).

5. Рівновага посилань

В продовженні теми слід нагадати, що якщо ваша сторінка містить велику кількість внутрішніх посилань, роботи пошукової системи можуть заплутатись. Їм буде здаватись, що вони бачать запасну сторінку. Так само трапляється із зовнішніми посиланнями. Тож необхідно постійно слідкувати за їхнім балансом.

laptop work

6. Структура та розмітка

Правильна структура сторінки також привертає увагу сервісу. Вам потрібна структура, де один сайт посилається на другий і в такий спосіб створює ієрархічну систему. За допомогою цього система розуміє, яка сторінка має отримати підвищене значення. 

Розмітка схеми також відіграє значну роль. Деякий час тому сервіс не міг визначити, сайт — чи це продуктовий сервіс, чи блог рецептів, сайт новин, рецензій тощо. Щоб змінити це, була запроваджена розмітка. Спеціальні теги сповіщають Googlе про категорію матеріалів сайту.

7. Оптимізація

Внутрішня оптимізація дає змогу ідентифікувати рейтинг сторінки. Якщо відповідність схемам пошукового сервісу порушується, то органічний трафік припиняє свій ріст. Важливо пересвідчитись в тому, що всі ваші сторінки грамотно введені в структуру сайту та пройшли оптимізацію.

8. Якість наповнення

Пошукова система надає перевагу детальному та зрозумілому наповненню. Ваш SEO-контент має містити пізнавальні, корисні та гармонійні матеріали для вашого напрямку. Чим ретельніше проводиться дослідження тематики, тим більше шансів на краще відображення у видачі.  E-A-T — посібник, який визначає цінність контенту.

9. Різноманітність контенту

Недостатньо відшукати людину, яка надає якісний контент. Важливо, щоб сторінка була наповнена не лише текстом, а й містила цікаві зображення, відеофрагменти чи аудіо вставки, діаграми тощо. Різноманітне наповнення сприяє ранжуванню за посиланнями.

10. Актуальні запитання

Що більша кількість відповідей на розповсюджені запитання, чим вище рівень оптимізації, тим ймовірніше, що сайт зможе посісти високу позицію у видачі. Величезна кількість сторінок займає перші рядки через те, що стали популярними і категорії схожих запитів.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.