Перейти до основного вмісту
Робота в ніші essay: як просунути свій review-сайт у ТОП

Багато з вас часто зустрічають у пошуковій видачі review-сайти в різних вертикалях – і не дарма.

Подібні ресурси хоч і не такі прості у створенні як односторінкові преленди, але добре прогрівають користувача: за статистикою ті, хто переходить з оглядачів на сервіс, мають втричі вищий CR у продаж.

Сьогодні ми розкриємо ключові моменти, на які варто звернути увагу під час створення та seo-просування review-сайту на прикладі ніші essay.

Чому essay?

Ринок онлайн-освіти продовжує динамічно зростати на 7-10% щороку і за оцінкою Global Market Insights до 2023 року він досягне $282,62 млрд.

графік ринку онлайн освіти

Щорічно до навчальних закладів англомовних країн приходять здобувати вищу освіту студенти з усього світу і багатьом з них потрібна допомога так званих custom writing сервісів у написанні робіт за програмою семестру.

 • У середньому кожен 20-й студент хоча б один раз у житті користується послугами з платного написання робіт.
 • У середньому студент здійснює до 9 повторних замовлень протягом кількох років навчання, але кожен третій лоял стає реселлером та допомагає своїм однокурсникам у рамках реферальної програми. А це означає, що кількість ребілів йде на сотні.
 • Середній заробіток партнера з одного замовлення: $90

Привабливо, правда? Настав час створювати свій сайт, йдемо по порядку.

Хто конкуренти

Насамперед необхідно оцінити конкурентне оточення та виділити топ оглядових essay-сервісів. Для цього заходимо під US IP в режимі інкогніто і дивимося, які seo-сайти essay тематики знаходяться в топі видачі за запитами, що цікавлять.

Приклад такого запиту може бути: essay writing service reviews.

Аналізуємо зовнішню та внутрішню оптимізацію цих сайтів, виявляємо методи та стратегії просування, опрацьовуємо список ключових запитів для створення якісного семантичного ядра.

У комплексному аналізі вам можуть стати у нагоді такі сервіси як:

 • Ahrefs
 • SEMrush
 • Similarweb

Формування семантичного ядра

Семантичне ядро ​​– це список ключових слів, які максимально точно відображають тематику та структуру сайту, що розподілені по сторінках. Збір та кластеризація ключів будуть запорукою успіху вашого проекту як мінімум на 50%.

З чого почати:

Зверніть увагу на структуру сайту і подумайте, що ви хочете донести до клієнтів. Тобто. якщо ви створюєте ревью-сайт, він повинен містити в собі інформацію про плюси та мінуси сервісів та відповідати на основні питання користувачів:

 1. Який сервіс вважається кращим/вигідним/трастовим;
 2. Як користуватися сервісом
 3. Безпечний сервіс

Визначте, за допомогою яких запитів користувачі шукають інформацію. Як правило, це брендовий запит відвідуваного домену і добавка у вигляді слова review.

За структурою: оптимально створювати ресурс на 30-100 сторінок, кожну внутрішню сторінку заточити під один ключ вч_brand_name + reviews, а головну сторінку - під essay writers reviews або essay reviews тощо.

Так само, додатковий трафік генерують блогом. За потребами ваших потенційних клієнтів ці ключі об'єднуються в такі групи:

Інформаційні. Аудиторія використовує їх, щоб знайти будь-які відомості.

Прикладами у ніші освіти можуть бути:

 • website that writes essays for you
 • how to write research paper
 • how to write a term paper
 • custom writing service reviews

Транзакційні. Використовуються, коли користувач планує вчинити дію.

Приклади:

 • pay to write essay
 • buy essays online
 • hire a writer

Інші запити. Такі, якими складно визначити намір користувача. Наприклад, коли студент використовує ключ research paper, він може просто цікавитись типами робіт без бажання їх купити.

В якості інструментів для збору ключових слів вам знадобляться:

 • Google Trends
 • Google Keyword Planner
 • keywordtool.io

Формування структури сайту

Структура сайту для пошукових роботів - це посилання всередині сайту. Простою мовою, чим більше посилань ведуть на сторінку, тим вона пріоритетніша — і тим частіше пошуковик її скануватиме.

Структура сайту впливає на:

 • Передача ваги зв'язку
 • Швидкість індексації
 • Сайтлінки
 • Конверсію та показник відмов

Рекомендація створювати структуру сайту так:

 • Продумайте, які сторінки є обов'язковими для вашої ніші. Наприклад, для рев'ю-сайту не зайвими будуть сторінки з фільтрами за категоріями:
  image003.gif
 • Використовуйте інструменти візуалізації для складання ієрархії сторінок: Оформити структуру ви можете у таблиці або скориставшись сервісами типу Mindmup.
 • Не орієнтуйтесь на частоту кеїв під час кластеризації запитів.

Топ-ключом для сторінки не завжди буде найчастіше. Наприклад, для клієнтів, які замовляють дисертації, їх ключі будуть переважно низькочастотними.

image005.gif

Забезпечте вашому сайту можливість масштабування та гнучкого внесення змін до глобальної зміни структури.

Оптимізація сайту

Тепер, коли сайт створений і готовий, необхідно провести аудит, який включає в себе внутрішню та зовнішню оптимізацію.

Що необхідно для внутрішньої оптимізації:

 1. Наповнювати сайт корисним для користувачів контентом, який повністю відповідає тематиці сайту та є унікальним. Структура сайту також має бути унікальною. Просто скопіювати конкурентів та просунутися при цьому в ТОП не вдасться.
 2. Проаналізувати швидкість завантаження сторінок. Пошуковики їх відстежують і якщо сторінки на вашому сайті вантажаться більше трьох секунд, то ви втратите ранжування. І не забувайте про мобільну версію.
 3. Зробити грамотне перелінкування. Розподіляючи вагу посилання рівномірно по всіх сторінках сайту, ви можете зайняти хороші позиції. Внутрішня перелінковка сайту покращує власний досвід користувачів і залучає. Таким чином вони відвідують більше сторінок за сесію, прогріваються перед покупкою - і як бонус піднімають ресурс у пошуковій видачі.
 4. Працювати з тайтлами, заголовками, підзаголовками, дескрипшенами та мета-тегами. Використовуйте в заголовках ключові слова, не залишайте їх порожніми і не дублюйте для кожної сторінки - так ви суттєво обмежуєте свій поступ.
 5. Аналізувати фактори поведінки. Підключайте на сайт google analytics, hotjar та інші послуги, які допоможуть вам краще зрозуміти як користувачі взаємодіють з інтерфейсом. Слідкуйте за подіями на CTA.

Що необхідно для зовнішньої оптимізації:

Формувати масу посилань за допомогою платних і безкоштовних посилань для збільшення частоти відвідувань. Наприклад, ви можете розміщувати посилання на свій ресурс на таких майданчиках як Reddit або Quora. Можливий обмін трафіком між ресурсами рекламних партнерів або власними блогами.

Висновки

Review-сайти – це чудова можливість монетизувати свій трафік. Результати від їхнього просування окупають себе в рази.

 1. Вивчайте особливості своєї цільової аудиторії та її болю;
 2. Створюйте унікальний контент, який буде залучати клієнтів і викликати їхню довіру;
 3. Використовуйте максимум інструментів для оптимізації вашого сайту;
 4. Отримуйте профіт ;)

Якщо вам цікава ніша освіти і ви налаштовані на роботу, вам буде корисною партнерська програма з монетизації закордонного трафіку. Деталі тут.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.