Перейти до основного вмісту
 5 кроків front-end розробки при створенні веб-додатків

Метою фронтенд-розробки є забезпечення найкращого користувацького досвіду, що включає ефективність, швидкість та безперебійну функціональність. По суті, front-end розробник виступає посередником між дизайнером і бекенд-розробником.

Більше того, інструменти та методології, що використовуються для фронтенд-розробки, постійно розвиваються, і розробники повинні постійно вдосконалювати свої навички. У цій статті ми відповімо на питання, чому якість фронтенду є критично важливою і як повинен виглядати процес розробки фронтенду. Це може допомогти вам вибрати правильного підрядника для створення сайту та дасть можливість відслідковувати якість розробки сайту.

Що таке фронтенд-розробка і чому якість має значення

У той час як бекенд-розробники зосереджуються на базах даних, скриптах та архітектурі, фронтенд-спеціалісти забезпечують доступність додатку для всіх користувачів, а також його адаптивність у всіх режимах - мобільному, веб- та десктопному.

Все, що бачить користувач під час користування веб-додатком чи сайтом, є результатом роботи фронтенд-розробників. Фронтенд-розробник бере елементи дизайну веб-сайту та макети і перетворює їх на код CSS, JavaScript (JS) або HTML. Поки дизайнер придумує графіку та ілюстрації, фронтенд-розробник переводить все це в код і формує взаємодію користувачів з додатком.

Поєднуючи інтерфейс, розробку та аналітику, компанії можуть забезпечити кращий досвід з точки зору задоволеності своїх клієнтів з точки зору таких параметрів:

 • Продуктивність. Повільні додатки розчаровують користувачів і змушують їх шукати альтернативи. Швидший відгук призводить до вищих показників конверсії.
 • Бізнес-ціль. Додаток повинен передавати повідомлення, яке хоче донести компанія. Дизайн, графіка та контент повинні давати відповіді на запитання користувачів і заохочувати їх більше користуватися додатком.
 • Навігація. Інтуїтивно зрозуміла навігація гарантує, що користувачі знайдуть те, що шукають. Користувачі повинні мати можливість чітко бачити, якими можуть бути їхні наступні кроки і як їх зробити.
 • Утримання відвідувачів. Добре продумані інтерфейси призводять до вищих показників конверсії. Мляві додатки з поганим дизайном можуть відштовхнути користувачів, і вони ніколи не повернуться.

Етапи front-end розробки

Варто зазначити, що front-end девелопери  не завжди працюють наодинці. Вони тісно співпрацюють з командою розробників, щоб слідувати дорожній карті (roadmap) та розуміти потреби проекту.

Етапи front-end розробки

Окрім бекенд-розробників, фронтенд-розробники також співпрацюють з фахівцями з дизайну, щоб зрозуміти, як повинен виглядати користувацький інтерфейс.

Розробка інтерфейсу може бути не простим процесом, оскільки він завжди адаптується до потреб проекту та клієнта.

Тим не менш, будь-який процес розробки інтерфейсу складається з декількох основних етапів, які ми покажемо нижче.

Крок 1. Збір вимог

Як і в інших сферах розробки програмного забезпечення, процес front-end розробки починається зі збору та визначення бізнес-вимог. Збір вимог до проекту - найважливіша частина. На цьому етапі власник продукту описує очікування від проекту:

 • яка мета проекту;
 • хто є цільовою аудиторією;
 • як вони будуть використовувати продукт.

Для команди розробників важливо розуміти потреби клієнта, оскільки ця інформація є критично важливою для задоволення запитів власника продукту.

Після того, як клієнт надає вимоги до продукту, менеджери проекту та команда розробників починають аналізувати вимоги. Цей крок має вирішальне значення для мінімізації ймовірності розбіжностей між очікуваннями замовника та кінцевим результатом.

Після того, як функціональність і можливості проекту описані в документі специфікації вимог до програмного забезпечення, команда розробників переходить до наступного етапу.

Крок 2. Створення прототипу

Після того, як вимоги зібрані, розробники створюють прототип, який представляють клієнту для оцінки. Прототип - це рання версія майбутнього додатку. Він демонструє основне уявлення про те, як буде виглядати додаток і як він буде працювати.

Після отримання зворотного зв'язку від клієнта команда розробників змінює прототип і знову представляє його клієнту для оцінки. Після того, як клієнт схвалює прототип, він використовується як вимога для створення реального додатку.

Крок 2. Створення прототипу

Крок 3. Розробка

На етапі розробки всі вимоги з попередніх етапів трансформуються в реальну систему. Розробники визначають найбільш відповідні front-end фреймворки, інструменти та найкращі практики розробки, щоб гарантувати, що продукт буде розроблений найбільш ефективно. Вони купують та встановлюють відповідне програмне та апаратне забезпечення і створюють фактичний код на основі наданих специфікацій. На цьому етапі front-end розробник працює над такими задачами:

 • розробляє користувацькі функції;
 • створює код для багаторазового використання в майбутньому
 • забезпечує технічну реалістичність UI/UX дизайну
 • оптимізує додаток для максимальної швидкості та масштабованості
 • гарантує, що всі дані, введені користувачем, перевіряються перед передачею до бекенду;
 • співпрацює з іншими членами команди та клієнтом.

Після завершення процесу розробки клієнт проводить фінальну перевірку.

Крок 4. Контроль якості та тестування

Тестуванням зазвичай займаються фахівці з забезпечення якості. Після завершення процесу розробки додаток розгортається в тестовому середовищі, і фахівці з контролю якості починають тестувати функціональність додатку. Тестування проводиться для того, щоб переконатися, що додаток працює відповідно до заданих вимог.

Ви можете запитати, як цей етап пов'язаний з front-end розробкою. Справа в тому, що коли команда QA знаходить якісь помилки, вони повідомляють про них розробникам. Розробники виправляють помилку і відправляють веб-додаток назад до команди QA для повторного тестування. Ця процедура триває до тих пір, поки додаток не стане стабільним і працюватиме бездоганно.

Крок 4. Контроль якості та тестування

Крок 5. Обслуговування та підтримка

Розробка не закінчується із запуском додатку. Помилки можуть з'явитися в будь-який момент, тому команда розробників повинна постійно стежити за роботою додатку, щоб забезпечити його належне функціонування. Головне завдання тут - переконатися, що вдосконалення коду не призведе до інших збоїв у роботі.

Зокрема при підтримці та обслуговуванню запущеного проекту, крім виправлення помилок, розробники можуть зустрічатися з такими задачами:

 • оновлення дизайну, внесення змін в інтерфейс сайту, додатку;
 • покращення продуктивності, забезпечення стабільності при рості навантажень;
 • додаткова робота з API, якщо додаток використовує зовнішні API, що потребують уваги;
 • створення нових користувацьких функцій, що підсилюють взаємодію з продуктом.

Загалом підтримка сайту є важливою задачею для front-end розробника, яке допоможе зберегти його працездатність та привабливість для користувачів.

Підсумок

Веб-додатки та сайти з неправильною функціональністю, поганою навігацією, неякісною графікою та іншими проблемами ризикують втратити клієнтів. В результаті бізнес втрачає не тільки гроші, але й лояльних покупців, які могли б розповісти про бренд своїм друзям і родичам. Добре розроблений додаток зі зрозумілим інтерфейсом і графікою високої роздільної здатності підтримує імідж компанії як компетентного і надійного бізнесу, де клієнти можуть розраховувати на якісний сервіс.

А якщо ви хочете знати де готують якісних front-end спеціалістів з розробки інтерфейсів веб-додатків то, будь ласка, звертайтеся до навчального закладу - академії IT STEP. Фахівці академії із задоволенням допоможуть вам і дадуть відповіді на ваші запитання, які розвіють сумніви, що там дійсно готують якісних спеціалістів, які знають як робити якісний продукт для замовників.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.