Перейти до основного вмісту
Застосовуємо закон Парето у SEO

Закон Парето, або принцип Парето - емпіричне правило, назване на честь економіста та соціолога Вільфредо Парето, у найбільш загальному вигляді формулюється як «20 % зусиль дають 80 % результату, а решта 80 % зусиль — лише 20 % результату».

Сутність правила полягає в тому, що правильно обравши мінімум найважливіших дій, можна швидко отримати значну частину від планованого повного результату, при цьому подальші поліпшення є неефективними і можуть бути невиправданими. Закон Паретто настільки універсальний, що просто не може не застосовуватись і в роботі SEO фахівця. На жаль, багато сеошників не в курсі такого простого та ефективного методу управління праці та часу, і займаються швидше другим пунктом цього правила, коли 80 % зусиль дають лише 20 % результату, а не навпаки.

Як не витрачати сили даремно при просуванні сайтів?

Перед початком шляху до досягнення мети слід визначити: які дії найважливіші, і які з них дадуть найбільший результат при найменших зусиллях. Наприклад: у нас стоїть мета підвищити рівень продажів в інтернет магазині, що просувається. Як ви вважаєте, які дії будуть найефективнішими для досягнення цієї мети? Так, їх дуже багато, але робота повинна проводитись саме з комерційними факторами, які можуть безпосередньо вплинути на продажі. Це може бути робота з прайсами, виділення переваг серед конкурентів, оперативна технічна підтримка, зручна навігація та фільтри товарів/послуг, простота оформлення замовлення, робота з рекламними мережами тощо. І що часто бачу? Власники таких сайтів (або ще гірші їхні SEOшники) замість всього цього сидять годинами перебираючи найприкольніший шрифт на сайті, вибирають яку б іконку поставити біля email, який відтінок логотипу краще виглядатиме і т.д.

Вплив подібних факторів для досягнення наведеної мети (збільшення продажів) настільки малі, що приділяти їм час, принаймні спочатку, вже точно не варто, і тим більше SEO фахівцеві. Якщо Ви перфекціоніст - почитайте цю статтю яка чудово доповнює все сказане в цій статті.

Правило Парето можна застосовувати безпосередньо як у просуванні будь-яких видів сайтів, так і плануванні роботи. Планування свого робочого дня для SEO спеціаліста є особливо гострою темою, і тут головне не навантажувати себе тією роботою, яка має мінімальний вплив на розкрутку сайту. Виявити непотрібні кроки набагато простіше, ніж здається, просто ставте собі питання: що буде якщо я це зроблю або не зроблю, і до чого це приведе? Перестаньте робити рухи заради рухів, і працювати заради робочих годин, будь-яка дія має бути ефективною, а неефективна має бути залишена.

Якщо Ви взагалі зараз приберете логотип із сайту, як думаєте, впадуть продажі? А якщо загорнути неякісний контент у найкрасивіший дизайн, від цього збільшиться відвідуваність і постійна аудиторія? А якщо забити на проблеми модуля генерації sitemap на сайті чи від цього відвідуваність сайту менше? А що якщо перестати спілкуватися з клієнтами, які забирають у Вас багато часу, при цьому приносячи мінімум доходу? Що якщо... Загалом спробуйте, почніть оптимізацію з себе.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.