Перейти до основного вмісту
Найбільші помилки маркетологів-дилетантів у соціальних мережах

У роботі ви обов'язково здійсните свої перші помилки. Порушите негласні правила або не розберетеся, яким джерелам можна довіряти. Зіткнетеся з рекомендаціями, коли та як найкраще публікувати контент. Однак, майже ніхто не навчить вас, як зробити це ідеально для вашої власної компанії. Але не так страшно зробити дурні помилки, як повторювати їх раз за разом.

Розглянемо 5 популярних помилок маркетологів-новачків:

1 помилка - не знати, з ким ви говорите

1 помилка - не знати, з ким ви говорите

Ви повинні знати, хто ваша цільова аудиторія (ЦА). Насправді, це одна з найбільших помилок маркетологів. Креативність може бути цінним активом, але це не має значення, якщо ваші ідеї бачать не ті люди.

Психографічний і демографічний таргетинг - найбільш актуальний для компаній майже на всіх рівнях доходу. Це те, що потрібно враховувати, коли ви починаєте планувати свої рекламні кампанії та сегментувати цільову аудиторію.

Кроки, які потрібно зробити до запуску реклами:

  1. Створити персонажі покупців.
  2. Проаналізувати конкурентів, саме їх підписників.
  3. Проаналізувати свою цільову аудиторію.
  4. Зробити ретроспективний аналіз таргетованої реклами.

Пропустивши ці кроки, ви неправильно зрозумієте потреби своєї ЦА, витратите час та рекламний бюджет на людей, які ніколи не збиралися купувати ваш продукт.

Профілі в соціальних мережах дадуть детальне уявлення про вашу цільову аудиторію. Instagram Facebook, TikTok дозволяють аналізувати аудиторію двома способами:

  1. Ви можете використовувати вбудовані інструменти аналітики, але зіткнетеся з урізаним функціоналом. Наприклад, Instagram не дозволяє експортувати ваші дані, тому доведеться витрачати значну кількість часу щотижня на ручний запис показників. А тимчасові рамки та метрики будуть обмежені.
  2. Інший варіант – використовувати зовнішні сервіси, додати свої профілі у соціальних мережах та аналізувати аудиторію, і навіть швидко експортувати отримані дані. Це дасть вам уявлення про демографію ЦА, час активності підписників і як вони взаємодіють з вашим контентом.

Існує ймовірність, що ваша ЦА знаходиться в регіонах, і вам слід додати додаткові варіанти доставки, оплати, спілкування кількома мовами, якщо сегмент аудиторії досить великий.

2 помилка – відсутність контент-плану

2 помилка – відсутність контент-плану

По-перше, частота, з якою ви публікуєте, стає непередбачуваною. Можна знехтувати деякими платформами. Не потрібно заводити обліковий запис у кожній соціальній мережі, якщо вашої аудиторії там немає. Також, якщо ви не регулярно знімаєте відео, YouTube це не ваше.

По-друге, проблеми починаються тоді, коли ви публікуєте контент без спільної теми, і ваш профіль просто виглядає неохайно. У якийсь момент ви ризикуєте почати публікувати те саме занадто часто. Особливо, якщо щось зайшло добре, і ви побачили гарний відгук (велике охоплення). Пости, відео і статті, що повторюються, приносять дуже мало користі. Слід постійно публікувати свіжий контент, перевіряти, що є трендом у вашій області.

3 помилка – не слідкувати за трендами

3 помилка – не слідкувати за трендами

Щоб ви йшли в ногу з тенденціями у своїй галузі, досліджуйте конкурентів та інфлюенсерів. Налаштуйте оповіщення, щоб знати те, що відбувається, яким контентом ділиться ваша цільова аудиторія від ваших конкурентів. Ви дізнаєтеся, що їх цікавить зараз.

Читайте пости в блогах та статті новин хоча б через день. Створюйте опитування, щоб отримати зворотний зв'язок від підписників та потенційних клієнтів.

4 помилка – зневага аудиторією та клієнтами

4 помилка – зневага аудиторією та клієнтами

Користувачам простіше залишати відгуки або ставити запитання через свої облікові записи в соціальних мережах, ніж на сайті компанії. Тому не варто ігнорувати питання у коментарях та директі.

Не чекайте, коли клієнт залишить самостійно відгук про ваш продукт. Запитайте самі та пообіцяйте невеликий бонус за відгук. Навіть якщо продукт популярний, все одно краще, щоб ваші клієнти знали, що ви про них пам'ятаєте.

Лояльність до бренду збільшується до 65%, коли компанія відповідає своїм користувачам у соціальних мережах.

Є безліч доступних інструментів, які допоможуть вам відслідковувати діалоги, керувати коментарями та постами, а також перевіряти настрій підписників. Це дозволяє легко справлятися з напливом коментарів, підтримувати регулярну взаємодію з користувачами в інтернеті і не втрачати важливі повідомлення.

5 помилка – занадто багато рекламних публікацій

5 помилка – занадто багато рекламних публікацій

Ви повинні постійно бути «перед очима» у своїх підписників, але не діяти їм на нерви. 80% вашого контенту нехай приносить користь і навчає аудиторію, і лише 20% можна віддати під рекламу.

Коригуйте свій контент-план, аналізуючи ефективність постів. Так ви побачите, на яких темах слід зосередитись у майбутньому.

Зараз вам є над чим працювати. Додам тільки, що немає ідеальної формули для створення успішної маркетингової стратегії, але якщо ви зможете уникнути цих помилок, ваші результати покращяться

ПІдписка

Про автора

Profile picture for user Владислава Рикова

Експерт у галузі інтернет-маркетингу. Керівник маркетингової агенції МАВР. Бізнес-ступінь "Майстер ділового адміністрування" (MBA)