В останні пару років Крауд маркетинг став ну просто овер популярний, і не проходить практично жодної конференції, щоб про цю стратегію не розповідали. Теоретично все добре, адже природні посилання і виникають в основному в коментарях, на форумах, соціальних мережах і т.д., але на практиці поставити на потік таку стратегію, щоб вона виглядала природно, досить проблематично з низки причин, і головна з них - це майданчики, де їх розміщувати.
Але багато сервісів з надання послуг не здаються і продовжують переконувати майбутніх клієнтів в якості сайтів з якими вони працюють, а також ефективність вкладання грошей у їхні послуги.
Є у мене сайт комерційної тематики, косметика, робив його для лідогенерації але різко рвонувши потім переключився на інші проекти, а цей залишив у спокої. Так ось, на початку старту після проведення внутрішньої оптимізації та наповнення вирішив прогнати крауд посиланнями через один із топових сервісів. Замовив пакет із 50 посилань, тоді це коштувало 9000 рублів. Завдання було поставлено:
- Регіон: Тільки Україна
- Для брендових згадок: Бренд ля-ля-ля
- Розміщуємо пости на форумах, сервісах питань та відповідей, коментарях і.т.д. У СОЦ мережах не розміщуємо!
- На форумах можна створювати самі теми.
- Посилання можна розміщувати на будь-які сторінки сайту (категорії, бренди, товар, головна)
- Види посилань: були замовлені будь-які, тому що тільки за активні доведеться ще доплачувати.
Тематика дуже поширена, тематичних сайтів в інтернеті валом, теми створювати можна хоч з голови, тисячами можна генерувати, тому виконання завдання особливих складнощів у команди сервісу не викликало і через два місяці завдання було закрито на позначці 55 посилань.
Після цього ніякі роботи по посилальному профілю не велися, відвідуваність була мінімальна, тому поява природних зворотних посилань виключена. І що ми маємо сьогодні? Як ви вважаєте, скільки посилань з 55 враховуються Google чи Яндекс? Ось:
Google Search Console
Усього одне посилання в консолі! Де решта? Зважаючи на все, вони просто не релевантні і Google їх не враховує. Про це якось говорив Джон Мюллер.
Яндекс Вебмайстер
Спочатку були підхоплені майже всі посилання, зараз Вебмайстер бачить лише 15 із 55.
Serpstat
На піку бачив 15, зараз 6 посилань.
Завантажуємо всі адреси сторінок де має бути посилання на наш сайт у програму LinkAssistant і перевіряємо чи вони ще там
З 55 знайшло лише 18.
Який висновок можна зробити з цих даних? Що crowd не працює? Відповідь не буде однозначною. Крауд звичайно ж працює, але лише тоді, коли до завдань підходять відповідально, ретельно вибираються донори, теми, релевантність та корисність посилання у тексті. Найефективніше це зробити, коли є свої люди в штаті або коли ви робите це самостійно. Але зробити це досить складно, тому що нормальні сайти модеруються і будь-яке недоречне посилання видаляється, а користувач блокується.
Використання автоматизації через сервіси має величезний плюс - ви поставили завдання і все, за вас все роблять інші, але проблема у сервісів така ж як і при ручному розміщенні - немає достатньої кількості якісних майданчиків та акаунтів у них, тому часто маємо результат як у прикладі вище.
Користуватися сервісами з крауд маркетингу чи ні залежить від ваших бюджетів, наявності вільного часу та ресурсів, але ось у даному прикладі, впевнений, що вклав би я ці 9000 руб на покупку вічних посилань через той же Міралінкс або Gogetlinks, результат був би куди кращим .
- 35 переглядів