Перейти до основного вмісту
Як отримати перше місце в пошуку Telegram?

Популярність телеграм каналів зараз настільки велика, що так як і в Гугл та інших пошукових системах постає питання про ранжування та видимість своїх каналах по пошуку в Телеграм.

Звичайно, специфіка ведення каналу в Телеграм значно відрізняється від ведення сайту, і варто відзначити що пошук по Телеграм не займає перше, та головне місце при просуванні свого ресурсу як це є з сайтами та пошуковими системами, але все ж таки є тематики та певна кількість людей, які все ж таки шукають потрібну їм сторінку через пошук "месенджера", тому нехтувати цей канал долучання підписників не варто.

Як відбувається ранжування в пошуку Telegram?

  • Сканування – це перше, що робить пошукова система Telegram. Усі групи, канали та боти знаходяться в базі даних Telegram.Пошукові алгоритми Telegram сканують або збирають і зберігають усі ці публічні (не приватні) канали, групи, боти та інформацію.
  • На другому етапі ми маємо індексацію. У цій частині пошукові роботи Telegram розміщують контент у різні категорії на основі конкретних тем і ключових слів. Тут усі проскановані пошуковою системою канали, групи та боти Telegram класифікуються за відповідними темами та ключовими словами.
  • Третій і останній етап, також найважливіший, – рейтинг. Дані, проіндексовані ним, ранжуються на основі конкретних факторів, про які ми поговоримо пізніше, і показуються користувачам на сторінках результатів або результатах пошуку.

Найважливіші елементи для ранжування в Telegram

Після описаних вище етапів сортування та обробки інформації час ознайомитися які саме елементи групи або каналу враховуються при ранжуванні в пошуку самого Телеграм

Вам дуже важливо знати, що якщо ви хочете, щоб вас показували результати пошуку Telegram, ваш канал або група мають бути загальнодоступними, а не приватними.

Будьте обережні та переконайтеся, що ваш канал або група є загальнодоступними, їх можна просканувати та ранжувати за допомогою алгоритмів Telegram.

1. Назва каналу в Telegram

Одним із найважливіших факторів які впливають на рейтинг пошукової системи Telegram є назва каналу. Вам потрібно оптимізувати назву свого каналу Telegram на основі ключових слів, за якими ви прагнете отримати позиції.Наприклад, якщо «криптовалюта» є вашим цільовим ключовим словом, ви повинні використовувати це ключове слово в назві свого каналу Telegram.

Також варто звернути увагу на те, що мінімальна довжина слова для пошуку в Телеграм - 4 літери. Враховуйте це при плануванні назви каналу

2. Опис

Можливо, найважливішим фактором для алгоритмів ранжування Telegram після назви є опис каналу. Вказуйте в описі свого каналу найважливіші ключові слова, за якими ви хочете бути найденими в пошуку Телеграм, і намагайтеся, щоб ваш опис був простим і зрозумілим.

3. Вік вашого каналу

Також одним із найважливіших факторів для алгоритмів ранжування пошукових систем та самого пошуку Telegram.Вік та постійний розвиток каналу з плином часу буде все краще працювати на рейтинг вашого каналу.

4. Якість вмісту вашого каналу Telegram

Якість має значення всюди. Якщо ви хочете отримати позиції за цільовими ключовими словами в глобальному пошуку рейтингу пошукової системи Telegram, виконайте такі дії:

  1. Спробуйте SEO оптимізувати вміст своїх публікацій  на основі ваших цільових ключових слів і вирішити реальні проблеми цільової аудиторії вашого каналу у кожній публікації.
  2. Підтримуйте актуальність каналу новими публікаціями. Оновлення вмісту в поєднанні з високою якістю є двома дуже важливими факторами для алгоритмів ранжирування.
  3. Створіть структуру своїх дописів у Telegram добавляючи теги до записів. Таким чином ви не тільки матимете повністю оптимізовані дописи на каналі, але й допоможете алгоритмам краще сканувати та ранжувати ваш вміст на сторінках результатів або пошуковій видачі.

5. Підписники

Всім очевидний, але все ж таки факт: чим більше у вас реальних і активних підписників в Telegram на ваш канал, тим популярнішим і відомішим буде ваш контент і канал в цілому. Тут важливо щоб підписники були саме активними та справжніми, а не мертві душі здобуті через методі накрутки.

Якщо у вас 100 000 підписників, а переглядів 1000, а шейрів та коментарів \ лайків та ін. взаємодій з контентом взагалі десяток, то явно що підписники накручені та не є реальною живою аудиторією каналу. Чим вище конверт взаємодій підписників с публікаціями тим краще. Для каналів такий показник має назву ER.

За даними Telemetr, середній показник ER по ринку — 29%, це значення по всіх каналах, яке набирається за 5 діб.

6. Посилання каналу

Пряме входження потрібного ключового слова в посилання каналу в багатьох випадках дає плюс при побудові результатів пошуку по каналам.

Висновок

При створенні Телеграм каналу не варто нехтувати базовими речами та налаштуваннями, які на даний час дозволяє функціонал месенджера Telegram, але все ж таки варто розуміти, що виконавши лише приведені вище поради, ви навряд здобудете великого успіху у нарощуванні аудиторії каналу, для цього потрібен комплексний підхід який включає як білі, так і сірі методи залучання нових підписників на канал про які варто писати не один окремий пост.

 
 

 

 

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.