Перейти до основного вмісту
Anti Adblock

Так, практично всі інформаційні та розважальні сайти ми робимо не тільки для задоволення своїх амбіцій, але і для заробітку, а Adblock - це розширення, яке в прямому сенсі цей хліб забирає, тим самим вбиваючи розвиток таких сайтів, які на одному ентузіазмі як відомо існувати не можуть. Але спробуй поясни це звичайному інтернет-користувачу...

Який відсоток користувачів мають увімкнений Adblock?

За статистикою кількість користувачів з включеним Adblock в деяких тематиках доходить до 80%. У мене, наприклад, на сайті онлайн короткометражок, кількість користувачів з Adblock дорівнює близько 20%, відповідно вони не побачать тизерки або контекстну рекламу, і дохід впаде на відповідний відсоток.

у меня стоит эдблок

Як обійти Adblock?

Обійти Adblock не вийде, принаймні на момент написання цієї статті такого рішення я не знайшов, зате знайшов простенький скрипт, який хоч спробує закликати до совісті відвідувачів сайту з увімкненим Adblock. Принцип роботи полягає в тому, що таким відвідувачам буде виводитися потрібне повідомлення, або картинка, а може навіть і якийсь банер, який мотивує або закликає відключити це шайтан доповнення на даному сайті. Що туди писати це вже як фантазія вам підкаже.

Досить літер, скрипт давай!

Нижче запропонований скрипт - це не єдине рішення у своєму роді, але з усіх, що я переглянув, має найменший і зрозумілий код. Отже:

 1. Створюємо Js файл з назвою advert.js та поміщаємо туди код:
  window.ab = false;
 2. У потрібну ділянку сайту, де ми хочемо вивести наш заклик до совісті користувачам з Adblock поміщаємо цей код:
  <script>
      if (!('ab' in window)) { window.ab = true; }
      var result = document.getElementById('result');
      if (window.ab == true) {
        result.innerHTML = 'Щось для тих у кого Adblock увімкнено';
      } else {
        result.innerHTML = 'Щось для тих у кого Adblock вимкнено';
      }
    </script>
  • Текст у дужках ви змінюєте на свій, а вид виведення повідомлення оформляєте через стилі,  додавши #result у CSS файл шаблону сайту. Готові файли скрипту можна завантажити тут.

Як порахувати відсоток відвідувачів з Adblock?

Для тих хто хоче збирати і відслідковувати таку статистику у себе на сайті рекомендую рішення, доступне за посиланням. Там все докладно описано, тому не бачу сенсу повторяться у статті. Єдине, що зібрати статистику на одному з моїх сайтів у мене так і не вийшло, дані ніяк не хотіли писатися в БД через якийсь конфлікт скриптів.

Простіший скрипт збору статистики користувачів з Adblock рекомендую подивитися тут, там хоч і але все зрозуміло, завантажуйте архів, заливаєте на сайт і все. Він відрізняється тим, що на відміну від вищевказаного статистику пише не в базу даних, а в простий txt файл. За бажання та достатніх знань будь-яке з наданих вище рішень можна спокійно "допиляти" під свої потреби.

ПІдписка

Про автора

Автор цього блогу. У SEO понад 10 років. Окрім SEO цікавлюся всім, що пов'язано з технологіями та заробітком в інтернеті про що й стараюся ділитися з читачами.